SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Divan Kurulu’nda yaptığı konuşmada transfer çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. West Ham United ile anlaştığı öne sürülen Emmanuel Emenike’nin halen Dubai’de olduğunu söyleyen Yıldırım, İngiliz ekibi ile yapılan pazarlıklara açıklık getirdi.

Emenike için sezon başında Al Ain’den kiralama bedeli olarak 2.5 milyon Euro aldıklarını söyleyen Yıldırım “Emenike’yi kiraya vermiştik, şu anda Dubai’de. Daha İngiltere’ye gitmiş değil. West Ham kiralık istiyor. Mahmut Bey ile görüşmelerde geldiğimiz nokta 1 milyon Euro kiralama bedeli. West Ham’da 10 maça çıktığı taktirde 11 milyon Euro bonservisle satın alma maddesi istedik. Eğer olursa imzalayacağız, işimize gelmezse imzalamayacağız. Sokağa atacak durumumuz yok. Hoca ile de görüştük o da gelebileceğini söyledi.” dedi.

Bilindiği üzere eski Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic’in çalıştırdığı West Ham United, forvet arayışlarında rotayı Türkiye’ye çevirmiş, Galatasaray’dan Burak Yılmaz ya da Fenerbahçe’den Emmanuel Emenike’yi kiralamak için girişimlere başlamıştı. Galatasaray’ın Burak’ı bırakmayacağını duyurmasının ardından ibre Nijeryalı golcüye dönmüştü.

Yayınlanma Tarihi:12:13,