SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe para bastı

Fenerbahçe yönetimi son 5 sezon içerisinde futbolcu satışı ve kiralamasından toplam 60 milyon Euro gibi önemli bir gelir elde edip kulübün kasasını doldurdu.

Güncellenme: 11:17, 30/01/2016
Fenerbahçe para bastı

Sahada şampiyonluk için mücadele eden Fenerbahçe, bir yandan da futbolcu satışları ve kiralamasından elde ettiği gelirle kulübün mali yapısını ayakta tuttu. 3 Temmuz sürecinin yaşandığı 2010-2011 sezonunda takımdan ayrılan Diego Lugano, Andre Santos, Mamadou Niang ve Emmanuel Emenike'nin satışından sarı-lacivertliler toplam 27.5 milyon Euro'yu kasasına koydu. Kanarya ayrıca Issiar Dia'dan 4 milyon Euro, Salih'in ise Stoch'un kiralanmasından toplam 6.75 milyon Euro kazandı.

195 MİLYON TL’Yİ BULDU

Kadrosuna Robin van Persie, Nani gibi dünya yıldızlarını katan Fenerbahçe bu sezon başında Moussa Sow'u Araplar'a tam 17 milyon Euro gibi astronomik bir rakama sattı. Emenike'nin Al Ain'e kiralanmasından 4 milyon Euro alan sarı-lacivertliler, genç oyuncuların kiralanması ve satılması da hesaba katıldığında toplam 60 milyon Euro'yu (195 milyon TL) bulan bir gelir elde etmeyi başardı. Bu da yönetimin önemli bir başarısı olarak gözler önüne serildi.

Yayınlanma Tarihi:11:12,