SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizlispor’da Süleyman Urkay’ın üyelik aidatını yatıramadığı gerekçesiyle aday olamaması üzerine tek aday olarak girdiği olağanüstü genel kurulda yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Şavluk, transfer yasağını kaldırmayacaklarını söyledi.

PTT 1’inci Lig’de düşme hattında yer alan Ege temsilcisinde, geçen ay ekonomik olarak tıkandıkları gerekçesiyle seçim kararı alan Şavluk, “Transfer yasağını kaldırmamız mümkün değil. Mevcut kadroyla yola devam etmek zorundayız” dedi.

Şavluk, genel kurulda kendisinin kulüpten 25 bin TL maaş aldığına dair iddiada bulunanlar olduğunu hatırlatarak, “Ben Denizlispor’un parasına muhtaç değilim. Şahsıma çok çirkin saldırılar oldu. Bu kulübün ekonomik sorunlar yaşamasının nedeni ben değilim. Öteden beri yığılan sorunlarla boğuşuyoruz. Yönetim kuruluyla birlikte ligin kalan bölümünde elimizden geleni yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

HUKUKSUZLUK YAPILDI

Yeşil-siyahlı kulüpte adaylık vizesi alamayan eski başkanlardan Süleyman Urkay, kongrede hukuksuzluk yapıldığını iddia etti. Urkay, seçimi kazanacağını, bunu görenlerin yolunu kestiğini söyleyerek, “Bazı arkadaşlar kongrenin iptali için yargıya başvurmak istedi. Buna izin vermedim. Çünkü bu durumda Denizlispor zarar görecek. Zaten durum iç açıcı değil. Sağ duyulu olmak zorundayız” dedi.

Urkay, “Biz genel kurulda projelerimizi anlattık ama fayda etmedi. Çünkü delege yapısı belli. Siyaset kulübü tamamen ele geçirmiş. Kongrede aday olamayacağımı söylediklerinde şaka olduğunu düşündüm. Tüzük gereği Denizlispor başkanları doğal kongre üyesidir. Ben bu kulüpte 15 ay başkanlık yaptım ama aidat ödemediğimi ileri sürüp aday yapmadılar. Yazıklar olsun. Olan Denizlispor’a oluyor, ben ona üzülüyorum” diye konuştu.