SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan, Barcelona’nın Atletico Madrid’i 2-1 mağlup ettiği maçın ardından Lig TV’ye açıklamalarda bulundu. Milli futbolcu, “Barcelona’ya sponsorlar sayesinde transfer oldu” iddiasında bulunanlara kinayeli bir yanıt vererek, “Ben de arıyorum birkaç sponsor daha” dedi.

İşte Arda Turan’ın açıklamaları:

“Burada olan herkesin geçmişinden çalşarak geldiği aşikardır. Saygıyı hakediyoruz. Çok büyük saygı görüp takdir alıyorum. Daha ileriye gitmeye çalışıyorum. Kendim takımım ve ülkem adına… Sabri Ugan, hakkımda bir kitap yazmıştı (Arda Turan, Aslan yürekli kaptan), onu biraz daha geliştirmiş onun geliri genç kardeşlerimize gidecek. Güzel bir örnek olabilir. O kitapla ilgili bir yorum aldım. ‘Abi tam benim hayallerimi anlatıyor’ diye. Bunları duymak bile çok güzel. Ülkemin bir parçasıyım ve orayı unutmam. Kulübümüze teşekkür ediyorum. Hiçbir özel günü kaçırmıyorlar, hassas yaklaşıyorlar. Hayalimin en tepesinde Barcelona vardı. O zaman söyleseniz insanlar gülecekler.”

HAYALLERİMLE İLGİLİ ÇALIŞIYORUM

“Bazı durumlar var bizim ülkemizde; mesela sponsorlar yüzüden dendi. Ben de arıyorum bir kaç sponsor daha (gülerek). Çalışmakla ilgileniyorum. Hayallerimle ilgili çalışıyorum, bunları açıklamıyorum. Keyfini çıkarsınlar beni izleyenler. Her gününde ayrı bir emek var bu işin. 6 ay takımla oynayamadım. Bunun dezavantajları olduğu gibi avantajları da var. Atletico Madrid’in bende çok özel yeri var. Hasret giderdik birlikte.

Kulüp ve şahıslarla ilgili arkadaşlarıma tavsiye vermiyorum. Daha aza gidiyosunuz ama başarmak istedikleriniz var. ‘Git ve dene’ diyen birçok insan vardı. İnsanların söylediklerini unutmuyorum. Kinci bir insan değilim ama, Şansal Büyüka ve kanalınıza çok teşekkür ediyorum.”