SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avustralya Açık Tek Kadınlar finalinde Serena Williams’ı 2-1 mağlup eden Alman tenisçi Angelique Kerber şampiyon oldu. Kerber, aldığı bu sonuçla kariyerinde ilk kez grand slam şampiyonu oldu.

Avustralya’nın Melbourne kentinde düzenlenen turnuvada Serena Williams ile Angelique Kerber tek kandınlar finalinde karşılaştı. Grand slamde 26’ncı kez finale yükselen Williams, ilk kez finale yükselen Kerber ile mücadele etti. Müsabakada Kerber ilk seti 6-4, ikinci sette Williams 6-3 üstünlük sağlayarak durumu 1-1′ getirdi. Üçüncü ve son sette ise Kerber, Williams’ı 6-4 mağlup ederek mücadeleden 2-1 galip ayrıldı. Kerber, bu sonucun ardından kariyerindeki ilk grand slam şampiyonluğunu almış oldu.

STEFFİ GRAF’TAN SONRA ANGELİQUE KERBER

Angelique Kerber, 1999 yılında Fransa Açık’ta mücadele eden ve şampiyonluğa ulaşan Steffi Graf’tan sonra grand slam kazanan ilk Alman tenisçi oldu.

WİLLİAMS, STEFFİ GRAF’I YAKALAMA ŞANSINI KAÇIRDI

Avustralya Açık’ta 6 şampiyonluk, kariyerinde ise 21-grand slam şampiyonluğu olan Serena Williams, Angelique Kerber’e 2-1mağlup olarak, Alman tenisçi Steffi Graf’ı yakalama şansını kaçırdı.

Yayınlanma Tarihi:14:12,