SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA'dan 1+1 yıl men cezası alma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Galatasaray'ın neden bu duruma düştüğü ve mevcut tablodan nasıl çıkacağını 5 eski başkanı değerlendirdi…

UEFA yanlış yapıyor

Duygun Yarsuvat: UEFA'nın önemli bir yanlışı var. FFP kriteri ile ‘Mali yapını düzelt' dediğin kulübe ‘Seni turnuvalara almıyorum' deyip bir nevi gelirinin önüne geçmek mantıksız.

B.Münih örneği var

Adnan Polat: TÜZÜK değişikliği ile herkes kucaklanmalı. Aynı Bayern Münih gibi. Galatasaray Lisesi mezunu olanların, ‘Biz çoğunluğu kaybediyoruz' endişesi olmaması lazım.

Değişmezsen küçülürsün

Mehmet Cansun: 300-500 bin üyeli kulüpler haline dönmeli. Bizim kulüpler ne deve, ne de kuş. Devekuşu! Bu sistemi ya kabul edip mecburu değişime uğrayacaksın yada küçüleceksin.

Sebep sorumsuzluk

Alp Yalman: Geçmişten bu yana gelen sorumsuzluklar bir yerde bu tabloyu ortaya çıkardı. Sebebi sorumsuz harcama, sorumsuz denetim. Yönetim ne yapacağını gayet iyi biliyor.

Suçlama yapılmamalı

Faruk Süren: BU tablodan sorunu başkalarına, birilerine atarak çıkılamaz. Galatasaray bu durumdan ortak akıl sayesinde çıkacaktır. Ve bu girdapdan da çıkılacağına eminim.

Hürriyet