SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United, Sir Alex Ferguson’un ayrılmasının ardından bir türlü düzlüğe çıkamıyor. Önce David Moyes, ardından da Louis van Gaal’i takımın başına geçiren İngiliz devi, bir türlü beklenen performansını sahaya yansıtamıyor.

Son olarak sahasında aldığı Southampton mağlubiyeti ile lider Leicester City’nin 10 puan gerisine düşen Manchester United’da taraftarın sabrı da taştı. Van Gaal’in kovulması ve Chelsea’den ayrılan Jose Mourinho’nun takımın başına getirilmesini isteyen taraftarlar, son maçta bu isteklerini açtıkları pankartlarla yönetime iletti. Ancak bu konuda herhangi bir adım atılmaması ve Hollandalı çalıştırıcının görevine devam etmesi, taraftarı farklı bir arayışa itti.

Takımlarının Stoke City ile oynayacağı maçta görülmemiş bir protesto kararı alan taraftar grupları, harekete geçiyor. İngiliz The Sun gazetesinde yer alan habere göre, Manchester United taraftarı, Van Gaal’in hala takımın başında yer almasını protesto etmek için boykot kararı almaya hazırlanıyor. İlk olarak Stoke City maçında uygulamaya koyulacak olan tribüne gitmeme kararının, Van Gaal’in takımın başında devam etmesi durumunda ilerleyen haftalarda da sürmesi bekleniyor.

Sosyal medyada örgütlenen taraftarlar, protesto amacıyla boykot kararı alırken, bazı taraftarlar ise takımlarını kötü günde yalnız bırakmanın doğru bir karar olmadığını savundu.

amkspor.com / DIŞ HABERLER