SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Denizli son noktayı koydu

Galatasaray Teknik Direktörü Denizli, “Şartlar böyle olmasaydı, Benitez’i alacaktık. Transfer ihtimalimiz kısıtlı. Gelen de giden de olmayacak” diyerek acı tabloyu gözler önüne serdi.

Güncellenme: 08:00, 29/01/2016
Mustafa Denizli son noktayı koydu

Hem mali hem sportif açıdan sıkıntılı günler geçiren Galatasaray'da teknik direktör Mustafa Denizli, kötü tabloyu ortaya koyan açıklamalar yaptı. Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki antrenman öncesinde basın mensuplarına konuşan deneyimli çalıştırıcı, UEFA'dan gelen yazıdan sonra büyük oranda anlaşmaya vardıkları Martin Benitez transferinden vazgeçmek zorunda kaldıklarını belirtti ve şöyle konuştu:

“Şartlar böyle olmasaydı. Martin Benitez kesin Galatasaray forması giyecekti. Transfer yapma ihtimalimiz kısıtlı. Gelen olmayacaktır ama bu tablo itibariyle bizden giden de olmayacaktır. Bize teklif gelir ve futbolcum da ‘Bunu değerlendirmek istiyorum' derse arkadaşların yolunu açarız. Donk ile ben geldikten sonra görüştük, transfer gerçekleşmeden önce de kendisiyle görüştüm. Donk dışında genç 5 futbolcu ile görüştük. UEFA'ya üç yeni isim bildirme şansımız vardı. Linnes'i bu üç ismin dışında değerlendirdik. İşler iyi giderken UEFA'dan mektup geldi.”