SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gültekin Gencer’den Eto’o gafı!

Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, Avrupa'da söz sahibi olacak bir takım yaratmak istediklerini söylerken şaşırtan bir Eto'o gafı yaptı.

Güncellenme: 11:23, 29/01/2016
Gültekin Gencer’den Eto’o gafı!

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, hedeflerinin sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da söz sahibi olan bir Antalyaspor yaratmak olduğunu söyledi. İstanbul’da dün düzenlenen Futbol Zirvesi’ne katılan Gencer, Antalyaspor’un sezon başında transfer ettiği Samuel Eto’o ile ilgili görüşlerini aktarırken şu ifadeleri kullandı:

“Samuel Eto’o bizim yaptığımız bir proje transferiydi. Proje transferi sportif bir başarıya da dönüştü. Eto’o’yu proje transferi yaparken dahi biz Eto’o’nun bu kadar dünya yıldızı olduğunu bilmiyorduk. Bize geldikten sonra baktık ki FIFA’nın tek yüzü oldu. Dünya Kupası grup kura çekimini Eto’o yapıyor. FIFA Yılın 11’ine ödül veriyor. Böyle bir yıldız getirdik. Bugün Antalyaspor herkes tarafından bilinen bir takım haline geldi, dünya yıldızları bile Eto’o sayesinde Antalyaspor’u biliyor. Biz de böyle bir tanıtım yüzünü oluşturduğumuz için çok mutluyuz.”

 

“PARAŞÜT SİSTEMİ ÜLKE FUTBOLUNU KURTARIR”

Avrupa’nın önemli liglerinde geçerli olan “paraşüt” sisteminin Türkiye Ligleri’nde de uygulanması gerektiğini belirten Gültekin Gencer, “Ligimizde şampiyon olan takımlar bu mevcut yapı ile en çok para alan takımlar oluyor, ama bakıyoruz en çok parayı onlar alsa bile en çok borcu olan takımlar da bu kulüpler. Paraşüt sistemi dediğimiz sitemi futbolumuza getirebilirsek, ki bunu ben PTT 1.Lig’inde olduğumuz dönem önerdim Sayın Federasyon Başkan’ımıza. Futbolumuzda gelişme olur ve Süper Lig’den düşen takımlar batmaz. Bence Türk futbolunun kurtuluşu için bu sistem şart” şeklinde konuştu.

“ŞAMPİYON OLAN TAKIMLARIN YAPTIKLARI HOVARDALIKLARI YAPMADAN…”

Futbol Zirvesi’nde konuşulan yeni yayın sistemi ve elde edilecek gelir hakkında da açıklamalarda bulunan Gültekin Gencer, “Hepimizin de burada dinlediği gibi Türk futboluna gelecek olan bu yeni sistemin dünyadaki örnekleri son derece iyi bir şekilde çalışıyor. Tabii bu çalışmayla gelirlerimizin artması ile şu zamana kadar Türkiye’de şampiyon olmuş takımların yaptığı hovardalıkları yapmadan, ayaklarımızın üstüne basan bir takım olarak biz de süreklilik sağlayan bir Antalya olacağız. Hedefimiz sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da söz sahibi olan bir Antalyaspor yaratmak” diyerek sözlerini tamamladı

 

Yayınlanma Tarihi:11:21,