SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alkışlar Vitor Pereira’ya

Antalyaspor ile oynanan maçta sahaya sürdüğü genç oyuncular nedeniyle kulübede yönetimi altyapı antrenörü Şenol Çorlu’ya bırakan Pereira’nın bu jesti büyük övgü topladı.

Güncellenme: 08:53, 29/01/2016
Alkışlar Vitor Pereira’ya

Alkışlar Vitor Pereira’ya… Kupada Antalyaspor ile oynanan maçın kadrosuna 13 genç oyuncu alan ve takımın yönetimini altyapı antrenörü Şenol Çorlu'ya bırakan Portekizli teknik adam gönülleri fethetti. Maç öncesi Pereira'dan “Sahaya U21 ağırlıklı bir 11 süreceğim. Altyapıyla ilgili her şeye hakimsin, takımı yönetmeni istiyorum” teklifini alan Çorlu bu öneriyi memnuniyetle kabul etti. 46 yaşındaki çalıştırıcının bu tavrı yöneticilerden “Hiçbir hoca koltuğunu paylaşmak istemez. Pereira çok erdemli davrandı” sözleriyle övgü aldı.

PRİM GENÇLERE GİDİYOR

Vitor Pereira’nın bu jestinin Aziz Yıldırım'ı da çok sevindirdiği bildirildi. Fenerbahçe başkanının, Portekizli teknik adamın, altyapıyı yakından takip etmesi ve antrenörlerle sürekli görüşme olmasından dolayı oldukça memnuniyet duyduğu kaydedildi.

Sarı-lacivertli yönetim, Antalyaspor karşısında başarılı bir futbol sergileyen ve sahadan 1 puanla ayrılan genç ağırlıklı kadroyu ödüllendirecek. Kupada beraberliğe verilen 20 bin dolar tutarındaki prim kadroda yer alan 13 altyapı oyuncusuna dağıtılacak.