SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mario Gomez: “En güçlü yanım…”

"Beni özel bir oyuncu yapan şey sezgilerim.... Topun ceza sahasında nereye geleceğini tahmin edebildiğim için çok kolay gol atıyorum"

Güncellenme: 08:42, 28/01/2016
Mario Gomez: “En güçlü yanım…”

Beşiktaş’ın Panzeri Mario Gomez, kariyerinin dönüm noktalarından, nasıl başarılı bir golcü olduğuna kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte satırbaşları:

– Beni özel bir oyuncu yapan şey sezgilerim… Sanırım en güçlü yanım sezgilerim… Topun ceza sahası içerisinde nereye geleceğini tahmin etmekte zorlanmadığım için kolay gol atıyorum.

– Giovanni Trapattoni ve Joachim Löw ile çalışmak kariyerimin dönem noktası oldu. Birisi kanıtlayana kadar en iyisi sensin. Kendimi her zaman hazır tutarım ve şans verilmesini beklemem. – Sırtımdaki formanın da rakibin de pozisyonun da önemi yok…

Attığım her gol sonrası aynı hissi yaşıyorum: Önce bir anlık huzur ve ardından mutluluk. Gol atmanın verdiği his, hayatımda olan biten her şeyi unutturacak kadar güçlü.

– Herkes için geçerli olan basit bir denklem var… Biri senden daha iyi olduğunu kanıtlayana kadar en iyisi sensin.

Trapattoni babam gibi

GQ dergisinin Türkiye Şubat sayısına konuşan Gomez, bir isme özel paragraf açtı: “Hayatımda baba figürü olarak konumlandırdığım isim kesinlikle Giovanni Trapattoni… Stuttgart’ta göreve başlayınca bir süre beni uzaktan izledi. Sonra beni karşına aldı ve potansiyelimin sergilediğim performanstan çok daha fazlası olduğunu söyledi. Benimle yakından ilgilenmesi ve bana özel zaman ayırması futbolumu bir üst seviyeye taşıdı.”