SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Fenerbahçe ile şansımız eşit”

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, hafta sonu Ziraat Türkiye Kupası'nda karşılaşacakları Fenerbahçe maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 15:40, 28/01/2016
“Fenerbahçe ile şansımız eşit”

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, hafta sonu Ziraat Türkiye Kupası’nda karşılaşacakları Fenerbahçe ile şanslarının eşit olduğunu söyledi. Kafkas, “Fenerbahçe; gücü, kalitesi belli bir takım.

Fakat şansların eşit olduğunu düşünüyorum. Eleneceksek de Fenerbahçe’ye elenelim. Herkese çok zevkli, kaliteli bir maç seyrettireceğiz. Kayserispor iyi oynayan, oyunu forse eden, rakip kim olursa olsun, içeride ve dışarıda aynı oyunu sergileyen bir takım olacak” dedi.

Kayserispor teknik direktörü Tolunay Kafkas, takımdaki futbolcuların teknik ve taktik çalışması yaptığı antrenman öncesi gazetecilere açıklamalar yaptı. Kafkas, Ziraat Türkiye Kupası grup maçlarında ellerine liderlik şansının da geçtiğini ancak, kadro yetersizliği, ligdeki durumlarının çok iyi olmaması nedenleri ile kupada genç oyuncuları oynatmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Kayserispor Teknik Direktörü Kafkas, Eskişehirspor’dan Birol ve Fransa’dan kaleci Ali Ahamada’yı, Slovakya’dan da William’ı transfer ettiklerini belirterek şöyle konuştu:

“Sağ kenar için arayışlarımız sürüyor. Eğer bulabilirsek, bize katkı sağlayabilecek bir sağ kenar oyuncusu alacağız. Çünkü ihtiyacımız var. Eksik bir kadroyla bugünlere geldik. Ekonomik gücümüzün doğrultusunda eksiklerimizi tamamlama gayreti içersindeyiz. Hem kulübe zarar vermemek hem de maliyeti düşük oyuncular bulmak bizim için çok önemli. Ligde takvim daha önceden belirleniyor. Lige verilen arayı da kupa maçları oynayarak geçirdik. Belli bir süre çalıştıktan sonra maç oynayarak gelişeceğine inananlardanım. Yani bir takım gelişiyorsa, 11, 11 gelişir. Bu bizim için iyi oluyor. Rotasyon yapıyoruz, oynamayan oyuncuları oynatıyoruz. Bir sıkıntı yok şu anda.”

Sarı kırmızılı takımın yeni transferi santrafor William Alves Oliveira ise, Kayserispor’a at Karpuzatan Tesisleri’ni gezdikten sonra gazetecilere Kayseri’nin güzel bir kent olduğunu ve yeni takımında mutlu olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Artık benim için çalışma zamanı. Türkiye Ligi benim için yeni. Herşey yeni benim için. Yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum. Arkadaşlarımla beraber ben de yapacağım çalışmalarla, göstereceğimiz performanslarla Kayserispor için en iyisini vermeye çalışacağız. Gollerimle, performansımla onlara yeni mutluluklar getirmeyi umuyorum. İnşallah da öyle olacak.”