SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray ve diğer kulüplerin mali yönden sıkıntılarına çözüm bulmak için uğraştıklarını söyledi.

Kulüpler Birliği tarafından organize edilen Uluslararası Futbol Zirvesi'nde konuşan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, “Bugün burada çok mutluyuz. Hep beraber bir zirvedeyiz. Kulüplerimiz her aldığı kararı hepimizin için almalı. Halen hakemler falan tartışıyorsak olmaz bunlar. Başka platformlarda Avrupa'da gördük mü hiç hakemleri konuşan? Biz de kısır döngüden çıkmamız lazım. Kulüplerimizin borç batağı içinde olması kötü bir olay. Maalesef Galatasaray bununla mücadele ediyor, hepimiz uğraşıyoruz bu durumdan kurtulmak için. Yarın bir gün başka kulüpler de aynı sorunları yaşayacak. Bunu yasal yollarla, düzenlemelerle çözeceğiz. Vergi ve sigorta yapılandırılması ve banka kredisi yapılandırılması ile çözmeye çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Demirören, konuşmasının ardından bakan Çağatay Kılıç ve beraberindekilerle, Fenerbahçe Kulübü Eski Başkan Vekili Nihat Özdemir'in eşinin cenaze töreni için toplantıdan ayrıldı.