SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mandıralı: “İstenilen futbolu yansıtamadık”

Gaziantepspor karşılaşmasıyla birlikte Trabzonspor'un başında ilk maçına çıkan Hami Mandıralı mücadeleyi değerlendirdi.

Güncellenme: 22:12, 27/01/2016
Mandıralı: “İstenilen futbolu yansıtamadık”

Trabzonspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı, Ziraat Türkiye Kupası’nda 2 – 0 kaybettikleri Gaziantepspor maçında istenilen futbolu sahaya yansıtamadıklarını söyledi.

Maçın ardından yaptığı değerlendirmede hava şartlarının futbolcuları etkilediğini belirten Mandıralı, saha zemininin de kötü olduğuna dikkat çekti.

Mazeretleri sevmediğini, yıllarca bu tip şartlarda kendilerinin de futbol oynadığını vurgulayan Mandıralı, “Biz tabi teknik kapasitesi yüksek bir takımız. Bu teknik kapasitesi yüksek takım bugün istenilen futbolu ortaya koyamadı. Kazanmaya gelmiştik ama Gaziantep daha hazırlıklıydı ve bugün bizi yendiler, tebrik ediyorum. Bizim çok çalışmamız lazım, onu biliyoruz. Onun için buradayız zaten. Bu maç bizim için ölçü değildir. Çünkü oynayanlar, az oynayanlar ve gençlerle oluşan bir kadroyla çıktık sahaya. Bugün istediğimiz futbolu yansıtamadık ve kaybettik. Nelerin bizi beklediğini ve çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. İşimiz çalışmak ve oyuncularımızdan sahada üstün performans beklemek. Onun için bu yola hep beraber girdik. Bunu başaracağız diye düşünüyorum.” diye konuştu.