SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira: “Psikolojik üstünlük bizde”

Vitor Pereira, Fenerbahçeli futbolculara seslendi: "Beşiktaş ile 5 puan fark var. Bu bize, şampiyonluk yarışında psikolojik üstünlük getirip rakibi strese sokacaktır."

Güncellenme: 08:55, 26/01/2016
Vitor Pereira: “Psikolojik üstünlük bizde”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, şampiyonluk yarışındaki rakipleri Beşiktaş'ın 2 maçının ertelenmesi ve kendilerinin bu dönemi kayıpsız geçerek 5 puan farkla öne geçmesinin, kendilerine psikolojik bir üstünlük sağlayacağını düşünüyor. Maç sonu takımı tebrik eden Portekizli, şu ifadeleri kullandı:

“Çok önemli bir galibiyet aldık. Maçın oynandığı dönem, karşılaşma yoğunluğu ve rakibi göz önüne alırsanız, sadece 3 puan değil şampiyonluk maçı olarak nitelendirebiliriz. Artık telafisi olmayan dönemdeyiz.”

ÖNEMLİ BİR GALİBİYET ALDIK

Yedikleri gol nedeniyle oyuncularını uyarmayı da ihmal etmeyen Pereira, “Şampiyonluk maçında böyle basit gol yenmez. Yüksek hedefleri olan bir ekibiz. Yenilen golü birlikte izleyeceğiz. Kim nerede hata yapmış, birlikte göreceğiz. Sahamızdaki her maçı kazanmak zorundayız” dedi.

Portekizli şöyle devam etti:

“Beşiktaş ile aramızda 5 puan fark oldu. Bu bize, şampiyonluk yarışında büyük bir psikolojik üstünlük getirip rakibi strese sokacaktır. Bunun bilincinde hareket etmenizi istiyorum.”