SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF kendisiyle çelişti olan Beşiktaş’a oldu!

Beşiktaş'ın kardan ertelenen iki maçından sonra taraftarlar tepki göstermişti! TFF ise dünyanın hiçbir yerinde havaya göre program yapılmayacağını savunmuştu! Fakat Federasyon kendisiyle çelişti...

Güncellenme: 18:30, 26/01/2016
TFF kendisiyle çelişti olan Beşiktaş’a oldu!

17 Ocak’ta oynanması planlanan Beşiktaş-Mersin İdmanyurdu maçı yoğun kar yağışı sebebi ile ileri bir tarihe ertelenmişti.

Yönetim ve Siyah-Beyazlı taraftarlar maç saatinde İstanbul’da yoğun kar yağışı olacağını günler önce açıklayan meteoroloji bilgilerini dikkate almayan TFF’yi eleştirmişlerdi. Bunun üzerine bir açıklamada bulunan Futbol Federasyonu “Dünyanın hiçbir yerinde futbol müsabakaları meteorolojik raporlara göre planlanmamakta veya maçların başlangıç saati beklenen yağış nedeniyle müsabakadan bir gün önce değiştirilmemektedir. Öncelik, tüm saha ve hava şartlarında planlanan gün ve saatte müsabakaların oynatılmasıdır. Bu nedenle futbol oyun kurallarında oluşabilecek herhangi bir olumsuz hava veya saha şartında hakemlere müsabakaları tatil etme yetkisi verilmiştir” ifadeleri kullanmıştı.

TFF bu açıklamayı yaptıktan sonra ise bugün aldığı karar sosyal medyada Beşiktaşlı taraftarların yine tepkisini çekti. Ziraat Türkiye Kupası C Grubu’nda yarın saat 15.00’te oynanacağı açıklanan 1461 Trabzon-Kardemir Karabükspor karşılaşmasının saati değiştirilerek 12.00’ye alındığı açıklandı. Federasyon daha önce de, Eskişehirspor-Fenerbahçe maçını 15.00’e almak istemiş, ancak ev sahibi kulübün karşı çıkması üzerine karşılaşmayı açıklanan saatte oynatmıştı.