SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılan 2016 Rio Olimpiyat Elemeleri kura çekimi sonunda erkek ve kadın basketbol milli takımlarının rakipleri belli oldu.

ERGİN ATAMAN KURAYI YORUMLADI

İlk önce kadınların kuraları çekildi ve 1. torbadan kura çekilişine katılan ay yıldızlı ekibimiz B Grubu’nda Kamerun ve Arjantin ile grup liderliği için mücadele edecek. Maçlar ise Fransa’nın Nantes şehrinde oynanacak.

Erkeklerin gruplarında ise Türkiye 5. torbadan katıldığı kura çekilişinde, Filipinler’in Manila şehrinde oynanacak maçlarda A Grubu’nda Senegal ve Kanada ile mücadele edecek.

Türkiye’yi kura çekiminde Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, A Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Haluk Yıldırım ve A Milli Kadın Basketbol Takımı Menajeri Arzu Özyiğit temsil etti.

Oynanan maçlar sonunda gruplarında birinci sırayı alan takımların 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na gitmeye hak kazanacağı gruplar ve Türkiye’nin rakipleri şöyle:

ERKEKLER Sırbistan – Belgrad A Grubu: Sırbistan, Angola, Porto Riko B Grubu: Japonya, Çek Cumhuriyeti, Letonya

Filipinler – Manila A Grubu: Türkiye, Senegal, Kanada B Grubu: Fransa, Yeni Zelanda, Filipinler

İtalya – Torino A Grubu: Yunanistan, Meksika, İran B Grubu: Tunus, Hırvatistan, İtalya

KADINLAR A Grubu: Küba, Yeni Zelanda, Fransa B Grubu: Kamerun, Türkiye, Arjantin C Grubu: Beyaz Rusya, Güney Kore, Nijerya D Grubu: Venezüella, İspanya, Çin

Yayınlanma Tarihi:20:35,