SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Voleybolda CEV DenizBank Şampiyonlar Ligi D Grubu’nun son maçında Halkbank, Karadağlı rakibi Budvanska Rivijera Budva’yı 3-0 yenerek 12’li play-off’a kalmayı başardı.

Karşılaşma karşılıklı sayılarla başladı. Konuk Budva bloklarla sayı bulurken, Halkbank özellikle 4 numaradan fark yarattı. Servislerde etkili olamayan Ankaralılar, iki teknik molayı da önde geçti ve 16-11’de en yüksek sayı farkını elde etti. Defansta dikkatli oynayan Mavi-Beyazlı takım, bloklarını da devreye soktu. Seti 25-15 alan evsahibi 1-0 öne geçti.

İkinci sete Budva 2-0’lık seri ile başladı. Le Roux’nın servisinde Halkbank öne geçti. Sonrasında Halkbank kaçtı, iyi hücum yapan ancak servislerde başarılı olamayan Karadağ ekibi kovaladı; İki teknik molaya da (8-6, 16-13)önde giren Halkbank. 25-16’lık set skoruyla 2-0 öne geçti.

Üçüncü ve son sette yine Halkbank üstündü. Ortadan ve köşelerden yüzdeli hücumlar yaptı. Defansta aksamadı. Seti 25-16 alan Halkbank, CEV DenizBank Şampiyonlar Ligi 12’li play-off turunda yarışmaya hak kazandı.

Halkbank’ın bu turdaki rakibi, 28 Ocak’ta Lüksemburg’da yapılacak kura çekiminden sonra belli olacak.

GÜÇLÜ RAKİPLER GELECEK

Halkbank Erkek Voleybol Takım Antrenörü Lorenzo Bernardi, kendileri için giy ibir maç olduğunu belirterek şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bundan sonra çok güçlü rakipler bizi bekliyor. Muhtemel rakiplerimiz olan İtalyan ve Rus takımları kendi liglerinde de ilk sıralarda yer alıyorlar. Halkbank daha iyi hazılanarak bu turu da geçerek final-four yolunda ilerleyecektir. Buna inanıyoruz.”

Salon: TVF Başkent

Hakemler: Alin Mateizer (Romanya), Mykhaylo Melnyk (Ukrayna)

Halkbank: Emre, Lo Roux, Kooy, Resul, Travica, Kubiak, Hasan (L), Caner, Kemal, Burutay, Ulaş

Budvanska R. BUDVA: Sormaz, Medenica, Jecmenica, Babic, Olefir, Eminovic, Lakcevic (L)

Set skorları: 25-15, 25-16, 25-16

Süre: 1 saat 5 dakika (22, 23, 20)