SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın elleri bomboş kaldı

Donk ve Linnes geldi ama hücumda hayal kırıklığı yaşandı. Benitez bütçeyi aştı, Tannane, St.Etienne ile imzaladı. Spalvis, Sporting’e, Damiao da Real Betis’e gidiyor.

Güncellenme: 09:16, 26/01/2016
Galatasaray’ın elleri bomboş kaldı

Galatasaray ara transferde en az 5 isim alarak kadrosunu güçlendirmeyi ve ikinci yarı için yeniden iddialı olmayı planlıyordu. Önce Ryan Donk geldi, ardından sağ beke Martin Linnes transferi yapıldı. Ancak kilit önem taşıyan hücum katkısı bir türlü sağlanamadı. Bu bölgeye düşünülen isimlerde sarı-kırmızılılar beklenen sonuca bir türlü ulaşamadı.

BİR BİR KAÇTILAR

Bonservis sorunu bulunmayan Damiao, Real Betis'le anlaştı. Bu transferde Galatasaray’ın önünü yüksek imza parası tıkadı. Yine maddi nedenlerden dolayı Mustafa Denizli'nin çok istediği Martin Benitez çıkmaza girdi. Alternatif isim olarak öne çıkan Lukas Spalvis'in Sporting'i seçtiği bildiriliyor. Listedeki bir diğer isim Tannane de St.Etienne ile imzalamıştı.

KAPUTSKA İDDİASI

Polonya medyası, Galatasaray'ın Cracovia Krakow takımının 19 yaşındaki hücum oyuncusu Bartosz Kaputska için 4 milyon Euro önerdiğini iddia etti. Son dönemde özellikle Almanya ligine gönderdiği genç yeteneklerle öne çıkan Polonya futbolunun yeni yıldızı gözüyle bakılan Kaputska'ya ise sezonluk 700 bin Euro önerildiği vurgulandı. Kaputska, bu sezon 20 maçta 3 gol attı, 10 da asist yaptı.

Yayınlanma Tarihi:09:13,