SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan Burak Yılmaz teklifi

İngiliz ekibi G.Saray’a ilk teklif olarak 6 milyon Euro artı bonuslarla toplam 7 milyon Euro önerdi. Sarı-kırmızılılar ise Trabzonspor’a ödenecek yüzde 25’lik payı da düşünerek 7 milyon Euro artı 1 milyon 750 bin Euro talep etti.

Güncellenme: 08:17, 26/01/2016
Galatasaray’dan Burak Yılmaz teklifi

Sezon başında Burak'ın da gitmek istememesi sebebiyle geri çevrilen West Ham United ile bu kez Burak Yılmaz'ın da yeşil ışık yakmasıyla birlikte transfer pazarlıkları başladı. İngiliz ekibinin idarecileri, 6 milyon Euro nakit para ve 1 milyon Euro da bu sezon oynayacağı maç sayısına göre bir bonus ile sarı-kırmızılı yönetimin İstanbul'da karşısına çıkarken, bu rakamlar sonrasında Burak Yılmlaz'ın menajeri ile görüşülmesine de onay çıktı.

5 milyon Euro’ya transfer oldu

30 yaşındaki oyuncu Osmanlıspor maçı öncesinde kendisinin görüşmesinin doğru olmayacağını belirtip konsantrasyonunun bozulacağını söyleyip menajerinin masaya oturmasını isterken taraftar masadan el sıkışarak kalktı. Burak'ın da West Ham'a gitmeyi istemesi ile birlikte bonservis bedeli üzerinde görüşmeler başlarken aradaki fark ise Trabzonspor'un payı oldu… 4 sezon önce G.Saray'a 5 milyon Euro ve bir sonraki satışının yüzde 25'i karşılığında gelen milli oyuncu için ödenecek 7 milyon Euro'nun 1 milyon 750 bin Euro'luk kısmının Karadeniz ekibine gidecek olması nedeniyle G.Saray da bonservis bedelinin yükseltilmesini istedi.

Süre isteyip masadan kalktılar

7 milyon Euro garanti para talep eden sarı-kırmızılı idareciler, 1 milyon 750 bin Euro'luk Trabzonspor'a verilecek bölümün ise bonus olarak kendilerine ödenmesini istedi. Bunun üzerine süre isteyen West Ham cephesi bir kez daha G.Saray ile masaya oturmaya hazırlanırken iki tarafın da ortak bir noktada buluşarak önümüzdeki günlerde bu transfere son noktayı koyması bekleniyor.

Denizli:’Gitme kal Burak’

West Ham United yolcusu olan Burak Yılmaz dün teknik direktör Mustafa Denizli ile bir görüşme yaptı… Deneyimli teknik adam, milli oyuncuyu kadrosunda tutmak isterken bunu Burak ile de paylaştı.

Transfer döneminin son günlerine gelinirken bir türlü forvete yeni bir oyuncu takviyesi yapılamaması ve ayrıca listedeki isimlerin de bir bir elden kaçması sebebiyle kurt hoca Burak'ın kalmasını istedi. Ancak Burak ise artık Premier Lig'de oynamak istediğini belirtip kendisine yönelen taraftar tepkisini de vurgulayarak gitmek istediğinin altını çizdi. Burak ayrıca bu transferden kulübün de kazanacağı paranın mali dar boğazdaki yönetimin elini rahatlatacağını da söyleyerek ayrılmayı kafasına koyduğunun sinyallerini verdi.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:08:13,