SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

West Ham, Nijeryalı oyuncuyu satın almak için resmi teklifini sundu ancak yönetim parayı az buldu. Eğer iki kulüp bonservis bedelinde anlaşırsa Emenike, İngiltere'nin yolunu tutacak. Buradan gelecek parayla da yeni golcü renklere bağlanacak. Aksi halde Nijeryalı sarı-lacivertli ekibe geri dönecek.

Milliyet’in haberine göre, transferin bitimine sayılı günler kala Fenerbahçe'de sıcak saatler yaşanıyor. Sarı-lacivertli yönetim, takıma bir forvet transferi yapmak için artık son aşamaya geldi. Kulübün önünde iki seçenek var. Ya Emmanuel Emenike takıma geri dönecek, ya da Nijeryalı oyuncunun satışından gelecek parayla yeni bir golcü alınacak.

İsteyen çok! İngiltere'nin West Ham kulübü, Emenike'yi satın almak için resmi teklifini sundu. Ancak sarı-lacivertli yönetim bu teklifi az buldu ve şimdilik kabul etmedi. Eğer iki kulüp bonservis bedelinde anlaşırsa Nijeryalı oyuncu, İngiltere'nin yolunu tutacak. Buradan gelecek parayla da daha önce anlaşmaya varılan golcülerden birinin transferi yapılacak.

İki kulüp anlaşadığı takdirde Emenike'nin Fenerbahçe macerası yeniden başlayacak. Nijeryalı futbolcunun Mayıs 2017'ye kadar Fenerbahçe ile sözleşmesi bulunuyor. Emenike için başka ülke ve liglerden teklifler gelse de deneyimli futbolcu öncelikle İngiltere'yi düşünüyor.

Dubai sorun oldu Emmanuel Emenike, kiralık olarak gittiği Birleşik Arap Emirlikleri takımı Al Ain'de başarılı bir performans gösterse de kulüp tarafından gönderildi. Bunun sebebi ise Nijeryalı oyuncunun Al Ain'de yaşamaması. Bu şehre 1,5 saat mesafede bulunan Dubai'de kalmayı tercih eden Emenike, her gün uzun bir mesafe katedip antrenmanlara ve maçlara gidip geliyordu. Al Ain yönetimi bu durumdan rahatsız olsa da Nijeryalı oyuncu geri adım atmadı ve yollar ayrıldı.

4 gol attı Emmanuel Emenike, geçen sezon Fenerbahçe ile 27 lig maçına çıkıp, 4 gol attı. Emenike'nin bu performansı büyük hayal kırıklığı yarattı.

Yayınlanma Tarihi:10:41,