SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçtiğimiz sezon hem kaçırdığı gollerle hem de taraftarlarla yaşadığı tartışmalarla camianın sorunlu çocuğu haline gelen Emmanuel Emenike sene başında Birleşik Arap Emirlikler'i kulübü Al-Ain'e 3.5 milyon Euro'ya kiralanmıştı.

Fakat Emenike burada da inişli çıkışlı bir grafik çizince devre arasında kiralık kontratı feshedildi. Fenerbahçe'nin oyuncusu olan Emenike'nin en ciddi taliplisi ise Slaven Bilic'in yönettiği West Ham United oldu. Fenerbahçe Kulübü’ne kiralama teklifi yapmayı planlayan Ada kulübü Emenike ile anlaşma zemini sağladı.

TEKLİFLER DEĞERLENDİRİLECEK

Habertürk’te yer alan habere göre, Avrupa'dan ve Çin'den başka talipleri de olan Nijeryalı forvet oyuncusu herhangi bir kulüple anlaşamaz ise F.Bahçe'ye dönecek. Geçen yıl yaşattığı sorunlar nedeniyle teknik heyetin bu sebeple çok sıcak bakmadığı Emenike'ye yapılan teklifleri değerlendirecek olan F.Bahçe Yönetimi, uygun bir teklif olması halinde kabul edecek.

Sarı-Lacivertliler, ayrıca Emenike'nin kiralanmasından ve satışından gelecek parayla sürpriz bir transfer yapmayı da ihtimaller arasında bekletiyor…

AL AIN'I DE KARIŞTIRMIŞTI!

Fenerbahçe forması altında geçen sezon kaçırdığı goller, disiplinsiz tavırları nedeniyle taraftarın tepkisine maruz kalan Emmanuel Emenike, sezon başında kiraladığı Al Ain'de de tutunamadı.

Birleşik Arap Emirlikler'inde 15 maçta 9 gol atsa da saha dışında hareketleri sebebiyle Emenike, takımdan gönderildi. Arkadaşlarıyla bir türlü anlaşamayan Nijeryalı forvetin sözleşmesi tek taraflı feshedilmişti. Sezon sonuna kadar tüm alacağı ödenen Emenike'nin geleceği merak konusu…

Yayınlanma Tarihi:13:07,