SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizli’den Burak Yılmaz açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, İngiltere'ye transfer olacağı iddia edilen Burak Yılmaz hakkında açıklamalarda bulundu. Denizli, "Burak Yılmaz ile görüşmedim çünkü bize gelen ciddi bir teklif yok. Burak'a gelse idi o bizimle paylaşırdı. Sonuç olarak son kararını ağırlıklı olarak ben veririm." dedi.

Güncellenme: 00:25, 27/01/2016
Denizli’den Burak Yılmaz açıklaması

Türkiye Kupası E Grubu 6. ve son maçında Galatasaray, 3. Lig 3. Grubu temsilcisi Kastamonuspor 1966’yı 4-1 mağlup etti. Karşılaşma sonrası Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, açıklamalarda bulundu.

Denizli, “Bundan sonra artık eleme usulü devam edecek. Pazar akşamı rakibimizi yine burada ağırlayacağız. Bu akşam oyunun belli bölümlerinde, özellikle tempolu kısımlarda çok gol pozisyonu oldu bizim için. Bu maçlarda daha az görev verebildiğim futbolcu arkadaşlarımı daha detaylı değerlendirme fırsatım oldu. Aramıza yeni katılan Linnes'i hem Akhisar ve hem de bu akşam değişik pozisyonlarda değerlendirmeyi amaçladım. Transfer yapamadığınız zaman kendi içinizden bazı alternatif pozisyonlarda görev yapacak futbolcu üretmek mecburiyetindesiniz. Kupa maçlarının yoğunluğu devam edecek. Zaten önümüzdeki ay da Avrupa'da mücadelemiz başlıyor. Bu akşamı hem 4 golle geçmek hem de pozisyonlar üretmemiz iyi oldu. Kastamonuspor bu gruba büyük renk kattı. Kağıt üzerinden kendinden iyi rakiplerle oynadı ve iyi maçlar çıkardı. Bu takımı kutlamak lazım.” dedi.

Denizli, basında yer alan transfer haberleri ile ilgili, “Basında yer alan bazı transfer haberleri bizi biraz; rahatsız ediyor demeyeyim ama gerçekle hiçbir alakası yok. Bu konuda Perşembe günü daha detaylı bir buluşmamız olacak sizlerle. Bu konuda ne yapmak istedik, bundan sonra neler yapılır onu değerlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

“ALTYAPIDAN TAKIMIMIZA KATILACAK BİR OYUNCU ŞU AN YOK”

Bir basın mensubunun ‘Altyapıdan A takıma çıkacak oyuncu yok mu?’ sorusuna Denizli, “Şu aşamada altyapımızdan kadromuza gelip bu yıl itibariyle bizde görev yapacak genç oyuncu profiline sahip değiliz. Gençleri kupa maçlarında değerlendirmeye çalıştım. Bu akşam takımın özellikle Ankara maçından sonra bir arada olmasını istedim. Bu akşam itibariyle daha fazla ihtiyacımız vardı. Ben çalıştığım bütün takımlarda, özellikle bir teknik adamın kariyeri açısından önemli olan hadiselerden bir tanesi altyapıdan çıkarılacak oyunculardır. Altyapıda bir profilimiz olsa hiç şüpheniz olmasın. Takımda yerini bulur. Başarılı olanlar var ama o çizgiyle bu çizgi arasında farklar var. Müthiş bir gelişim göstermesi lazım. Şuanda devam ettiğimiz yolda bize katkı sağlayacak bir genç oyuncuya sahip değiliz.” diye cevap verdi.

“YÖNETİMLE ARAMIZDA HİÇBİR İLETİŞİM SORUNU YOK”

Yönetimle arasında hiçbir iletişim sorunu olmadığını da kaydeden Mustafa Denizli şöyle konuştu:

“Tam tersi çok net bir iletişimimiz var. Benim bu dönem itibariyle ağırlıklı olarak düşündüğüm, takip ettiğim futbolcularla ilgili raporum yönetimde ve başkanımızda var. Transferde 3 tane birimiz aynı düşüncede olması, ancak o zaman gerçekleşebileceğini daha önce de söyledim. Benim bu yıl itibariyle, yani Ocak transferi döneminde öncelikle düşündüğüm transfer Martin Benitez'di. Çeşitli aşamalarda bir araya gelindi, bu dönemde transfer yapmak istediğimiz kulübün yöneticileri, düşündüğümüz fiyatın biraz üzerine çıktı. Bu aşamada UEFA ile ilgili durumumuz ortaya çıktı. Şimdi burada ben görev yaptığım sürece hem takımımı hem de kulübümü değerlendirmek mecburiyetindeyim. Başkanımızla saatlerce süren çalışmalar yaptık. Belli bir aşamaya geldik; birincisi ceza alma durumunda bahsediliyor ama bu net gerçekleşecek diye bir düşünce yok. Olasılıklardan bahsediyoruz. Bizi esas zorlayan konu UEFA'nın Galatasaray ile yaptığı, mali çerçevede uyum anlaşmasının hayata geçirilmesi. Bu çerçevede ağırlık kazandığı zaman, transfer konusunda kulübün kasasından çıkan parayı, bu konuda olumsuz etkileyeceğini biliyoruz.”

“BU TAKIMDAN KİMSE AYRILMAYACAK”

İngiltere’ye transfer olması iddia edilen Burak Yılmaz için ise tecrübeli teknik adam, “Burak ile görüşmedim. İki hususun ön plana çıkması lazım. Burak'a ciddi bir teklif gelirse Burak benle de yönetimle de paylaşır. Geldi mi bilmiyorum. Bu konuda karar verecek olan ben ve yönetimdir, ağırlıklı olarak da benim. Takımımızın kadro yapısı ortadayken bu tür polemiklere girmek istiyorum. Net bir şekilde biz kadromuzu hem önümüzdeki yıla hem de bu yıl için hazırlamak durumundayken, böyle bir durumla karşılaştık. Çok olağanüstü bir durumlar olmazsa Galatasaray'dan kimse ayrılmayacak, buna müsaade etmeyeceğim. Transferler konusunda Perşembe günü daha net konuşabilirim.” ifadeleri kullandı.

Denizli, Galatasaray'ın mücadelesinin devam edeceğini belirterek, “Her geçen yıl Galatasaray'ın kadrosu çok tecrübe sahibi oluyor ama neticede yaşlanan bir kadro oluyor. Buraya mutlaka taze kanlar sokmak durumundayız. Biz hiçbir şekilde bu mücadelenin gerisine düşmeyiz. Galatasaray'ın hedeflerin ne olduğunu herkesin bilmesi lazım. Galatasaray hedeflerini tutturamadığı yıllar dahi her konuda geriye düşmemesi lazım. Ankara maçı bu konuda beni çok rahatsız etti. Galatasaray tüm mücadelesine devam edecektir. Bu konuda Ankara maçındaki görüntü beni hayal kırıklığına uğrattı. Önümüzdeki günlerde çok ciddi çalışmalar yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu şartlar bizi Haziran'a kadar nasıl getirir bilmiyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:23:19,