SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son olarak Avustralya Açık'ta düne kadar ev sahibi ülkenin tek tenisçisi Tomic, Andy Murray'e nefes kesen mücadelede 6-4, 6-4 ve 7-6'lık skorla mağlup oldu.

Annesi Adisa Tomic'in Boşnak olmasından dolayı Tomic, Türkiye'ye de pozitif yaklaşıyor. Dünya 18 numarası, geçen yıldan bu yana belirli aralıklarla çalıştığı İstanbul'daki Garanti Koza WOS'ta Avustralyalı antrenör Gavin Hopper'ın da etkisiyle Türkiye adına yarışabileceğini söyledi.

BU KEZ BABASI ARACI OLDU

Dünyanın önemli yıldızlarını ağırlayan İstanbul'da tenisin gelişiminden etkilendiğini anlatan 2014'ün sonlarında dönemin Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural ile Ankara'da görüşse de küçük pürüzlerden dolayı anlaşma olmadı. 750 bin dolar gibi cüzi bir teklifle Türk olmayı kabul eden Tomic, o dönem yeterli ilgiyi göremedi.

Türkiye adına ikinci hamle ise Avustralya Açık henüz başlamadan yıldız tenisçinin babası John Tomic aracılığıyla geldi. Turnuva başında oğlunun Avustralyalı raketler Nick Kyrgios ve Thanasi Kokkinakis'in gölgesinde kalmasına içerleyen John Tomic, Türkiye ile görüşmeye devam etse de 4. turda ev sahibinden sadece Bernard Tomic kalınca görüşmeler durdu. Dün Murray'e mağlup olan Dünya 17 numarası ile görüşmelere Avustralya Açık sonrası devam edilecek.

BERNARD TOMIC KİMDİR?

Yaşı: 23 Boy: 1.96 Şu anki dünya sıralaması: 17 Şampiyonluk sayısı: 3 Turnuvalardan kazandığı para ödülü: 3.6 milyon dolar Toplam ace sayısı: 1745 Kazandığı maç sayısı: 133 Kaybettiği maç sayısı: 117

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:09:58,