SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünyanın en büyük ezeli rekabetlerinden biri olarak gösterilen Boca Juniors ile River Plate arasındaki ‘dostluk’ maçında çıkan olaylar karşılaşmanın önüne geçti. Carlos Tevez’in ceza sahası içinde eliyle oynaması sonrası kazanılan penaltıyı Leonardo Pisculichi gole çevirince, River Plate karşılaşmayı 1-0 önde tamamladı. Ancak oynanan futbol ve alınan sonuçtan çok, kavgalar ve kırmızı kartlar maça damga vurdu.

Tam beş kırmızı kartın gösterildiği karşılaşmada olaylar çığırından çıktı. İlk olarak Boca Juniors’tan Jonathan Silva, Gabriel Marcado’ya yaptığı sert hareket sonrası 10. dakikada kırmızı kart gördü. Sakatlanan Marcado ise maçı tamamlayamadı. Ancak olaylar bununla da sınırlı kalmadı. Mücadelenin 66. dakikasında Boca Juniors’ta Gino Peruzzi rakibe yaptığı faul, 79’da ise Daniel Dianzza hakem Patricio Loustau’ya küfür etmesi nedeniyle oyun dışına gönderildi. Sahada sekiz kişi kalan Boca Juniors, oyundan iyice koptu.

Daha sonra sıra River Plate’e geldi. Maçın sonlarına doğru Tevez’e kafa atan Jonathan Maidana, kırmızı kart gördü. Aynı olayda rakibini iten bir başka River Plate oyuncusu Pisculichi de oyundan atıldı. Gerilimli maç böylece penaltıdan atılan tek gol ve gösterilen 5 kırmızı kart ile dostluk maçının ötesine geçti.

Yayınlanma Tarihi:09:50,