SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yine Van Persie yine kriz!

Maça yedek kulübesinde başlayan Van Persie, Fernandao’nun gollerini alkışlamadı. 73’te oyuna giren Hollandalı’nın futbolu da alkış almaktan çok uzaktı.

Güncellenme: 08:51, 25/01/2016
Yine Van Persie yine kriz!

Teknik patron Vitor Pereira'nın dün forvetteki tercihi yine Fernandao oldu. Kuşkusuz bunda Robin van Persie'nin hastalığının da payı büyüktü. Tecrübeli oyuncu grip olduğu için hafta boyunca takımla beraber sadece iki antrenmana çıkabildi. Yine de Van Persie, sebep ne olursa olsun yedek oturduğu için mutsuzdu. Yedek kulübesinde maçı asık bir suratla takip eden Hollandalı forveti, Fernandao'nun golleri de neşelendirmedi. Golleri herkes kutlarken, Van Persie arkadaşını alkışlamadı.

VARLIK GÖSTEREMEDİ

Solak oyuncu, muradına 73. dakikada erdi. Pereira, Fernandao'yu kenara alırken Van Persie'yi sahaya sürdü. Van Persie arkadaşlarını alkışlamadı ama yıldız ismin sergilediği futbol da alkış almaktan çok uzaktı. 20 dakika civarında sahada kalan golcü oyuncu, ne pozisyona girdi ne de oyuna etki etti. Sosyal medyada Van Persie'nin performansını değerlendiren taraftarların büyük bir bölümü ise orta saha oyuncularını suçlu buldu. Van Persie'nin yeteri kadar pas almadığı iddia edildi.