SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezona iyi başlayan ancak ilk yarının son haftalarından itibaren düşüşe geçen Manchester United’da Menajer Louis van Gaal’in sonu yakın… Son olarak sahasında Southhampton’e yenilen ‘Kırmızı Şeytanlar’ın, Hollandalı çalıştırıcıyı gönderip, henüz hiçbir kulüple anlaşmayan Jose Mourinho’ya teklif götürmesi bekleniyor.

Sezon başında kendisinden çok şey beklenen Van Gaal’in takıma bir türlü beklenen futbolu oynatamaması, yönetimi harekete geçirdi. İnişli-çıkışlı bir grafik çizen Manchester United’ın zirveden 10 puan geriye düşmesi, Hollandalı çalıştırıcı ile yolların ayrılma ihtimalini yükseltti. Taraftarın da tepkisini çeken Van Gaal’in sezon sonunu görmesi oldukça zor…

Van Gaal de takımın başında daha fazla kalamayacağını biliyor. Zaten yaptığı açıklamalarda da sık sık kulübün kendisi ile daha fazla çalışmak istememesini anlayabileceğini söylüyor. Hem futbol hem de alınan sonuçlar olarak kimseyi tatmin edemediğini bilen tecrübeli teknik adamın, istifa edebileceği söyleniyor.

mourinho-taraftar-25-01

Foto: Reuters – Manchester United tribünleri Mourinho’yu istiyor

TARAFTAR DA İSTİYOR

Van Gaal’in yerine en güçlü aday ise Chelsea’den kovulan ve bir ayı aşkın süredir hiçbir takımla anlaşmayan Jose Mourinho… Manchester United’ı çalıştırmak istediğini daha önce söyleyen Portekizli çalıştırıcı ile görüşmelerin başladığı iddia ediliyor. Pazarlıklar büyük bir aşama kaydedildiği ve ünlü teknik adamın da teklife sıcak baktığı konuşuluyor. Taraftar da Mourinho’nun takımın başına geçmesini çok istiyor.

Tüm gelişmelerin ışığında büyük bir aksilik çıkmadığı takdirde Manchester United, birkaç gün içinde Jose Mourinho’yu açıklaması bekleniyor.

amkspor.com / DIŞ HABERLER