SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakem damgası

25 Ocak 2016

Dondurucu soğukta gündüz gözüyle futbol seyretmeye dün Kadıköy'e gelenler büyük bir hayal kırıklığına uğradılar. Şampiyonluğa oynayan Fenerbahçe ile fena bir sezon geçirmediğini söyleyebileceğimiz Çaykur Rize'nin mücadelesinden futbol adına birşeyler beklemek herkesin hakkıydı. Maalesef beklentiler boşa çıktı ve keçiboynuzu kıvamında bir maç oldu. Ama böylesine bir karşılaşmada bile verdiği kararlarla Türkiye'nin gündemine oturmayı başaran biri vardı… Hakem Deniz Ateş Bitnel… Eskişehir'deki kararlarıyla bu sezonun en kötü notunu alan Alper Ulusoy'a rakip oldu, Bitnel. İlk penaltı düdüğü yanlıştı. Böylesine bir penaltı önde gelen futbol ülkelerinde verilse kahkahalar yükselirdi.

Zaten Eskişehir'de olduğu gibi dün de penaltı kararı gelmese Fenerbahçe'nin kilidi açacak mecali pek yok gibiydi. Pererira'nın takımı ofansif sıkıntıyı bir türlü çözemiyor. Sarı-lacivertlilerin hücum aksiyonları tamamen kişisel beceriler üzerine kurulu. Atak yaparken takım halinde hareket edip belli bir konsantrasyon sağlayamıyorlar. Sercan'ın eline çarpan topta penaltıya kimse birşey diyemez. İkinci yarının başında Volkan'ın gereksiz hamlesi sonucu gelen penaltı Rize'ye umut verdi. Ama çok eksik olan ve Karadeniz ekibi sonunu getiremedi. İkinci yarıda F.Bahçe ilk devreye göre daha kötüydü ve Pereira buna bir çare bulamadı. Konuk ekip 2 penaltı pozisyonu dışında ev sahibine net fırsat şansı tanımadı. F.Bahçe'de Mehmet Topal yine sahanın en iyi ismiydi. Her pozisyonda araya girdi, tüm delikleri kapattı.

Sarı-lacivertlilerin üzerinde düşünmesi gereken sorun Ozan Tufan… Bursa'dan büyük umutlarla alınan genç yıldız dün de adeta hayalet gibiydi. Djego'nun yokluğunda verilen şansı yine kullanamadı. Bu kafayla devam ederse kaybolup gider. 2 maç fazlasıyla şampiyonluk yarışında 5 puan önüne geçen Fenerbahçe şimdi psikolojik bir üstünlük elde etti. Ancak Pereira'nın oynattığı futbolu geliştirmesi gerekiyor. Maça damgasını vuran isim olan hakem Bitnel'in de dünkü maçtan büyük dersler çıkarması lazım. Yoksa onun da işi zor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek