SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu nasıl penaltı?

25 Ocak 2016

ÖZELLİKLE ilk yarısı F.Bahçe'nin baskılı oyunuyla geçen karşılaşmada penaltılar sarı-lacivertlileri rahatlattı. Onun dışında 90 dakikanın bütününü değerlendirdiğimizde; orta saha üstünlüğü yakalamışlardı ancak rakip kalede pek pozisyon bulamadılar. Orta sahanın sağında Markovic, solunda Volkan, etkiliydiler. Markovic'in attığı driplingler geniş alan bulduğunda etkiliydi. Fakat bazen de kalabalığın arasına girerek çok top ezdi. Dün gece F.Bahçe'de orta alan ile forvet arasındaki kopukluk da dikkat çekti.

ÇAYKUR Rizespor ise kontrataklarla etkili olmaya çalıştı. İkinci yarıda bir tanesi Ahmet İlhan'la olmak üzere rakip kaleye indiler. Ahmet sol ayağını iyi kullanmış olsaydı, golü bulması işten bile değildi. Diğerinde ise kontratağa çıkan futbolcularıyla penaltıyı aldılar. Tabii burada acemice penaltı yaptıran Volkan'ı es geçmemek lazım. Keza F.Bahçe'ye verilen ikinci penaltıda Sercan'ın ceza alanında elini kolunu açmasını da.

KARŞILAŞMADA asıl dikkat çeken anlardan birisi, yine hakem kararlarıydı. Maçın başında Deniz Ateş Bitnel'in çalmış olduğu düdüğün penaltıyla uzaktan yakından ilgisi yoktu. Volkan, orada ayağını rakibine kendisi takıyor. Sanki Bitnel, “F.Bahçe rakip ceza alanında böyle bir pozisyon bulsa da çalsam” der gibiydi. O yüzden Bitnel'in dün geceki yönetimini başarılı bulmuyorum. Hatta eğer bu anlayışla devam ederse hakemliği büyük zarar görür. Zaten penaltıya kendisi de inanmamış olacak ki, devreye kadar olan bölümde faul olmayana faul, olana ise devam dedi. Yardımcı hakemlerden Erdem Bayık, bir tane hatalı ofsayt bayrağı kaldırdı.

ANCAK tüm bunlara rağmen F.Bahçe, maçtan 3 puanı almayı başardı ve şampiyonluk yolunda Beşiktaş'la kıyasıya mücadelesine devam etti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek