SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ülker Arena’da All-Star heyecanı yaşandı

Spor Toto Basketbol Ligi'nin yıldızlarını bir araya getiren Spor Toto All-Star 2016, Ülker Sports Arena'yı dolduran basketbol severlere unutulmaz bir gün yaşattı.

Güncellenme: 19:31, 24/01/2016
Ülker Arena’da All-Star heyecanı yaşandı

Spor Toto All-Star 2016 organizasyonunda Asya Karması, Avrupa Karması’nı 156-136’lık skorla mağlup etti. Asya Karması’nda forma giyen Kenny Gabriel, MVP ödülünün sahibi oldu.

BERK UĞURLU 31 SANİYEDE

3’LÜK YARIŞMASI MELİH’İN

FURKAN ŞOV YAPTI!

Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen mücadelenin başında Ali Muhammed ve Bogdan Bogdanovic’in asistlerini Kenney Gabriel ile değerlendiren Asya Karması, ABD’li oyuncunun 5 dakikada bulduğu 11 sayıyla televizyon molasına girilirken durumu 16-16 yaptı. Courtney Fortson ile Sinan Güler’in asistleriyle ön plana çıktığı bu bölümde Joey Dorsey’in smacıyla Avrupa Karması 27-26 öne geçti. İlk periyotu 42-37 önde tamamlayan Avrupa Karması, Wilbekin ile üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu 5/5 isabetle durumu 63-56’ya getirdi. Karşılaşmanın ilk yarısını Avrupa Karması 14 sayı farkla 84-70 önde kapattı.

ŞEÖTLÖETE ŞETÇEÖTŞLÖET

Karşılaşmanın ikinci yarısı #AllStarHareketim etiketi ile video paylaşımı yapan ve Manisa’dan gelen Mehmet öğretmenin hava atışıyla başladı. Fortson’ın asistleri ve Crocker’ın da üç sayılık basketleriyle Asya Karması aradaki farkı kapatmayı başardı. Avrupa Karması’nın top kayıplarını iyi değerlendiren ve son periyota da 118-108 önde giren Asya Karması, Kenny Gabriel’in smaçlarıyla üstünlüğünü korudu. Karşılaşmanın 38.dakikasında Asya ve Avrupa Karması antrenörleri Ergin Ataman ile Selçuk Ernak, maçın hakemleri Recep Ankaralı ile Engin Kennerman’ı diskalifiye etti. Son dakikada tüm oyuncular sahada yer alırken, Asya Karması, Avrupa Karması’nı 156-136’lık skorla mağlup etti.

BSL ALL-STAR 2016 MVP’Sİ KENNY GABRİEL

Spor Toto All-Star 2016’da Asya Karması’nda forma giyen Kenny Gabriel, MVP ödülünün sahibi oldu.

Karşılaşmayı 34 sayı – 12 ribaund yaparak tamamlayan ve Spor Toto All-Star 2016’da MVP seçilen Kenny Gabriel’a, ödülünü Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu takdim etti.

ŞTŞLÖET