SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon'da dün akşam saatlerinden beri etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Şehri tamamen beyaza bürüyen kar yağışının etkili şekilde devam etmesi nedeniyle bu akşam saat 20.00'de başlayacak Trabzonspor – Beşiktaş maçının oynayıp oynanmayacağı da belirsizliğini koruyor.

Meteoroloji tahminlerine göre beklenen kar yağışı dün akşam saatlerinde başladı. Gece boyunca etkisini devam ettiren kar yağışı nedeniyle Trabzonlular güne beyaz örtüyle uyandı. Şehir merkezinin sahil kesimlerinde yaklaşık 10 santimetreyi bulan kar kalınlığı yüksek kesimlerde ise daha da fazlaya ulaştı.

Pazar günü olması nedeniyle trafikte ciddi bir yoğunluk yaşanmadı. İşi gereği dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlar ise kar yağışı ve 1 dereceyi bulan soğuk nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadı. Bir çok anlamda hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı, uçak seferlerini de vurdu. Kar nedeniyle Trabzon Havalimanı’ndaki bütün uçuşların iptal edildiği öğrenildi.

avni-aker-iç

TRABZONSPOR – BEŞİKTAŞ MAÇI OYNANACAK MI?

Şehirdeki etkili kar yağışı bu akşam Hüseyin Avni Aker Stadı'nda saat 20.00'e başlayacak Trabzonspor – Beşiktaş maçının oynanıp oynanmayacağını da belirsiz hale getirdi.

Belediye ekipleri Avni Aker'in çevresindeki cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışmalarına başladı. Beyaza bürünen stadın zemininde temizlik çalışmalarının saat 13.00 itibariyle başlayacağı bildirildi.

Meteorolojinin tahminlerine göre de kar yağının gün boyu devam etmesi bekleniyor. Gündüz 1 derece civarında olan hava sıcaklığının da maç saatinde eksilere düşeceği kaydedildi. Kar yağışının devam etmesi halinde de müsabakanın oynanmasının zor olduğu belirtiliyor.

Bu arada, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda görev yapan güvenlik görevlileri, basın mensuplarının stada girmesine izin vermedi. Stat içerisinden görüntü almanın yasak olduğunu belirten görevliler, yasağın gerekçesinin de ‘yönetim kurulunun kararı’ olduğunu ifade etti.

avni-aker-iç2

Yayınlanma Tarihi:12:08,