SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SPOR Toto 2’nci Lig Kırmızı Grup lideri Manisaspor, Kartalspor beraberliğinin ardından evinde İnegölspor’a 4-3 yenilerek hayal kırıklığı yaratırken teknik direktör Taner Taşkın maçtan sonra futbolculara tepki gösteren bir grup taraftara sert çıktı.

Takımı protesto edenlerin art niyetli olduğunu savunan Taner Taşkın, “Taraftarımızın sağduyu bekliyoruz. Ancak yedek kulübesinin arkasında adeta bu takımın şampiyon olmasını istemeyenler vardı. Halen lider olan bu çocuklar, ligde büyük işler yaptı. Tepkiyi hak etmiyorlar. Biz tribünlerde samimi taraftarlar görmek istiyoruz. Samimiyetsizler maçımıza gelmesin” dedi. Takımının İnegölspor karşısında gününde olmadığını söyleyen Taner Taşkın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Futbolcuların üzerinde anlayamadığım bir isteksizlik vardı. İyi hazırlandığımızı düşünmüştüm, yanılmışız. Zor bir maç olacağını biliyordum ama bu kadar kolay goller yiyeceğimizi tahmin etmemiştim.”

Hakem Yasin Kol’u da eleştiren Taner Taşkın, “Hakem maçın önüne geçti. Yediğimiz ilk golde bariz faulü vermedi. Bu pozisyonda dönen top gol oldu. Bunlar bahane değil ancak başarı da başarısızlık da küçük ayrıntılarda yatıyor. Avantaj kaybettik. Bundan sonra daha dikkatli olup, önümüzdeki haftalara bakacağız” ifadesini kullandı.