SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira’nın imha planı hazır

Fenerbahçe'de Pereira, Rize’yi kanatlardan vurmayı planlıyor. Presle rakibi bunaltıp oyun kurmasını engelleyecek olan Kanarya, defansın arkasına atılacak toplarla sonuca gidecek.

Güncellenme: 08:10, 24/01/2016
Pereira’nın imha planı hazır

Teknik direktör Vitor Pereira'nın Çaykur Rizespor'u imha planı hazır. Kanarya, kanat organizasyonları ve rakip sahada presle sonuca gitmeye çalışacak. Rakibin Saracoğlu'nda defansif bir oyun tercih edeceğini düşünen Portekizli hoca, Ç.Rize'yi kanat varyasyonlarla açacak. Takımdan rakip alanda pres yaparak, rakibin oyun kurmasını engellemelerini isteyen Pereira, defansın arkasına atılacak paslarla da gole gitmek istiyor.

KİLİT İSİMLER NANI VE MARKOVIC

Pereira, oyuncularıyla yaptığı toplantıda, ayaklarında fazla top tutmamaları ve rakipten kazandıklarında da hızla kanatlara aktarmalarını istedi. Portekizli, bu konuda kanatlarda Nani ile Markovic'e çok güveniyor. Maçta orta sahada Josef'e de büyük iş düşecek. Brezilyalı futbolcu, Diego'nun yokluğunda hücumu yönlendirme görevini üstlenecek, Mehmet Topal-Ozan Tufan ise rakibin hızlı ataklarını kademeye girerek durduracak.