SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Havlu attı

24 Ocak 2016

GALATASARAY, dün itibariyle şampiyonluk yarışına havlu attı. Devre arasına liderin 11 puan gerisinde giren sarı-kırmızılı ekibin ikinci yarıdaki planı ilk 5 haftayı kayıpsız atlatıp rüzgârı arkasına almaktı. Ancak planlar Ankara'da suya düştü. Galatasaray, Osmanlıspor engelini aşamadı, kalesinde 3 gol gördü ve bence dükkânı kapattı. Çünkü Fenerbahçe bugün kazanırsa fark 13'e çıkacak. Beşiktaş iki maçını galip bitirse Galatasaray'a 14 puan fark atacak. Bu saatten sonra bu farkın kapanması hiç de mümkün görünmüyor.

Yıllardır süren ekonomik ve yönetimsel sorunların geçen sezon ortaya çıkması bekleniyordu ama Hamza Hamzaoğlu ile gelen şampiyonluk bunu ötelemişti. Bu saatten sonra yönetimi ve Galatasaray'ı zor günler bekliyor. UEFA'dan gelen soruşturma sıkıntısı var. Umarım oradan negatif bir gelişme yaşanmaz da sarı-kırmızılılar biraz olsun bu süreci toparlayabilirler. Aksi takdirde bu iş öyle kısa sürede çözülecek gibi görünmüyor.

Çok soğuk bir Ankara geçesinde oynanan karşılaşmada Osmanlıspor'un üstünlüğüyle geçen bir 90 dakika vardı. G.Saray yediği gollere yanıt verdi ancak, orta sahada iyi olmasına rağmen dün geceki savunma yapısıyla mağlubiyete zemin hazırladı. Burak'ın, attığı golden sonra tribünlere el sallaması da gideceğinin habercisi, “Siz beni yuhaladınız, ben gidiyorum, siz bundan sonra ne yaparsanız yapın” gibiydi. Osmanlıspor, ligin en iyi kontratak takımlarından biri. Trabzon'u yendiler, Beşiktaş'ı çok zorladılar. Galatasaray'dan 2 maçta 6 puan aldılar. Bu kadro yapısı korunur, birkaç nokta takviye yapılırsa gelecek sezon ligin flaş ekibi olabilirler.

Hakem Halis Özkahya mükemmele yakın bir maç yönetti. Kendisini kutluyorum ve bu başarısının devamını diliyorum. Maçta tartışılan tek pozisyon Galatasaray'ın yediği ikinci goldü. Orada zamanlama hatası yapıp geç kalan Muslera'ydı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek