SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli Hasan Ali Kaldırım, Çaykur Rizespor maçından sonra açıklamalarda bulundu. Maç fazlasıyla önde olmalarının kendileri açısından psikolojik bir üstünlük sağyayacağını iddia eden başarılı sol bek, hastalığına rağmen elinden geleni yapmaya çalıştığını söyledi.

“Hastalık biraz beni geri attı geçen hafta, oynayamadım. Fazla idman da yapamadım. 4 günde 2 maç. Elimden geleni yapmaya çalıştım. Rakibimizin maçı iptal olmuş, 5 puan öndeyiz. Rakibimiz elbette puan kaybedecektir. Biz kazandığımız sürece her şey bizim elimizde. 5 puan geride olmak elbette ki etkiler. Maçlar ilerledi. Arkadan gelmek her zaman daha zordur, önden gitmek avantajlıdır. İlk yarı çok iyi oynadık. 2. yarı 2-0’ın üstünüğüyle baskı altına girdik. Önemli olan kazanmaktı, onun için mutluyuz.”

JOSEF: “KENDİMİZİ GELİŞLTİRMELİYİZ”

“Oyunun kontlü tamamen bizdeydi; ama ikinci yarı bu değişti. Dengesiz bir oyun sergilendik. Yediğimiz gol bizim dengemizi sarstı. Öğrenmemiz gereken, bu maçtan çıkarmamız gereken şeyler var. Kazanarak yolumuza devam ettik, bu bizim için önemli bir nokta. KAzanarak aoyununuzu daha iyi sergileyebilrisiniz, hatalarınızı daha iyi giderebilirsiniz. Çok fazla topla oynamayı başarıyoruz,istediğimiz bu zaten. Son paslarda daha sakin olup biraz daha kendimizi geliştirmeliyiz”