SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Furkan şov yaptı!

Spor Toto All-Star 2016'nın en çok merak edilen etkinliklerinden biri olan Sony Xperia Smaç Yarışması'nı Anadolu Efes'in 1997 doğumlu oyuncusu Furkan Korkmaz kazandı.

Güncellenme: 19:19, 24/01/2016
Furkan şov yaptı!

Spor Toto All-Star 2016’nın en çok merak edilen etkinliklerinden biri olan Sony Xperia Smaç Yarışması’nı Anadolu Efes’in 1997 doğumlu oyuncusu Furkan Korkmaz kazandı. Geçen yıl da bu yarışmaya katılan ve yaptığı smaçlarla büyük beğeni toplayan genç yıldız, her iki turda da yaptığı muhteşem smaçlarla izleyenleri büyülerken, özellikle final etabında takım arkadaşı Cedi Osman’la birlikte yaptığı Star Wars mizanseni Ülker Sports Arena’yı adeta yerinden oynattı.

3 SAYI YARIŞMASINA GÜLEN MELİH MAHMUTOĞLU OLDU

şleömtlöe

Beşiktaş Sompo Japan’den Randy Culpepper, Galatasaray Odeabank’tan Joey Dorsey, Pınar Karşıyaka’dan Kenny Gabriel ve Muratbey Uşak Sportif’ten Khem Birch’in katıldığı yarışmanın ilk turu sonunda Kenny Gabriel ve Furkan Korkmaz finale yükselme başarısı gösterdi. Korkmaz’ın ilk turda Anadolu Efes tarihinin unutulmaz yıldızlarından Conrad McRae’in formasını giyerek Berk Uğurlu üzerinden yaptığı smaç büyül alkış alırken, Kenny Gabriel da topu panyanın arkasından sektirerek yaptığı smaçlarla jürinin beğenisini topladı.

ÜLKER ARENA’YI YERİNDEN OYNATAN SMAÇ

Sony Xperia Smaç Yarışması’nın en unutulmaz anı ise Furkan Korkmaz’ın final performansı oldu. İlk smacında potanın altına bir masa kurduran Korkmaz, milli takımdan takım arkadaşı Tolga Geçim’in pasıyla masanın üzerinden sıçrayıp smaç vururken, masada da ünlü şef Arda Türkmen ve spor medyasının popüler simalarından Merve Toy vardı. Furkan Korkmaz’ın son smacı ise muhteşem bir final niteliği taşıyordu. Takım arkadaşı Cedi Osman ile birlikte Star Wars mizanseni yapan Korkmaz, Darth Vader kostümüyle yaptığı smaçla jüriden tam puan alarak yarışmayı 99 puanla galip tamamladı.

OYLAMAYA HALK DA KATILDI

Sony Xperia Smaç Yarışması, bu sezon bir ilke sahne oldu. Türk basketbol ligleri All-Star tarihinde ilk kez jüride bir halk oyu da yer aldı. Basketbol severler, Spor Toto Basketbol Ligi’nin resmi uygulaması üzerinden smaçlara oy vererek halk jürisi puanını oluşturdu.

Furkan Korkmaz, kariyerindeki ilk smaç şampiyonluğuyla Sony Xperia’nın 10 bin TL’lik ödülüne de hak kazanmış oldu.

Yayınlanma Tarihi:19:12,