SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, Gaziantepspor’un golcü oyuncusu Muhammet Demir’i 3.5 yıllığına renklerine bağladı. Törenle sözleşme imzalayan Muhammet Demir, görev verilmesi halinde yarınki Beşiktaş maçında forma giyebilecek durumda olduğunu söyledi.

Trabzon’a dün gece gelen ve bu sabah sağlık kontrolünden geçirilen Muhammet Demir için, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde basın sözcüsü Asım Örem ile futbol koordinatörü Yılmaz Büyükaydın da hazır bulundu. Örem törende yaptığı konuşmada, “Soğuk bir havada güzel sıcak bir olaya imza attık. Kulübümüzün bir misyonu var. Bu misyon çerçevesinde hedefleri var. Bu hedeflerde önemli bir adım Muhammet Demir. Gerek kulübümüze gerekse bu misyondaki yerine dikkat ettiğimizde çok başarılı işler yapacağına inanıyorum” dedi.

.“BEŞİKTAŞ MAÇINDA OYNAYABİLİRİM”

Çok heyecanlı olduğunu belirten Muhammet Demir ise, “Dün gece geldim. Şehire ayak bastığımdan beri mutluyum. Sizin karşınızda olmaktan dolayı da mutluyum. Buraya geldiysem iş bitmiş değil, çok daha ileriye gitmek için geldim. Bunu sahada göstermek istiyorum. İki taraf için de hayırlısı olur. Elimden geleni yapacağıma söz veriyorum” dedi.

Muhammet Demir, Beşiktaş maçında forma giyip giyemeyeceğine ilişkin bir soru üzerine ise, “Oynama ihtimalim var. Lisansım yetişti diye biliyorum. Hocamız görev verdiği takdirde elimden geleni yapacağım. Hazırım. Herhangi bir sorun yok kendi adıma” ifadesini kullandı. Muhammet Demir 92 numaralı formayı giyeceğini de belirterek,” kendi doğum günüm olduğundan dolayı 92 numaralı formayı giyeceğim. 61 numaralı forma dolu. Burada sahada yaptığım işle mücadele ile ön plana çıkmak istiyorum. Kendimi kanıtladıktan sonra herkes takdir ederse sırtıma 61 numaralı formayı geçirmek istiyorum” diye konuştu.

MUHAMMET’İN MALİYETİ 6.6 MİLYON EURO

Trabzonspor, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği açıklamayla Muhammet Demir için Gaziantepspor’a ve futbolcunun kendisine ödeyeceği ücretleri de bildirdi. Açıklamada, Muhammet Demir için Gaziantepspor’a 2 milyon 750 bin euro bonservis bedeli ödeneceği belirtildi. Muhammet Demir, 2015-16 futbol sezonu için 550.000, 2016-17 futbol sezonu için 1 milyon 50 bin, 2017-18 futbol sezonu için 1 milyon 150 bin, 2018-19 futbol sezonu için 1 milyon 100 bin euro garanti ücret alacak. Oyuncuya ayrıca tüm sezonlar için oynadığı maç başına 7 bin euro ücret ödenecek. Açıklanan rakamlara göre Muhammet Demir’in bonseervis ve alacağı garanti ücretlerin Trabzonspor’a maliyeti 6 milyon 600 bin euroya ulaşacak.

Yayınlanma Tarihi:15:10,