SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Robin van Persie gerçeği!

Fenerbahçe'de sık sık sakatlanan Robin van Persie'nin geçirdiği ağır sakatlıklar nedeniyle psikolojik olarak etkilendiği ortaya çıktı.

Güncellenme: 10:35, 23/01/2016
İşte Robin van Persie gerçeği!

Fenerbahçe’nin büyük umutlar bağladığı Robin van Persie’nin Ç.Rizespor maçında oynayıp oynamayacağı belirsizliğini koruyor.

Son bir ay içinde ikinci kez sakatlanan ve bu hafta ilk kez dün takımla çalışan Hollandalı futbolcu ile sağlık heyeti yakından ilgilenirken, yaşanan problemlerin arkasında farklı bir durumun gözlendiği öğrenildi. Milliyet Gazetesi’nden Senad Ok’un haberine göre; aslında tecrübeli futbolcunun sarı­-lacivertli forma altında yaşadığı sakatlıkların çoğu çok ciddi değil.

ASIL SORUN GEÇMİŞ

Robin van Persie’nin genel şikayeti hissettiği ağrılar. Temel sorun ise geçmişten gelen problemler. Manchester United ile geride kalan iki sezonda diz, kasık, bilek, ön ve arka adaleden ciddi sakatlıklar yaşayan Hollandalı yıldız, bu konuda sıkıntılı günler geçirdi. Özellikle sakatlıktan çıkma ve toparlanma süreci Van Persie için tam anlamıyla bir travmaya dönüşmüş.

Bu konuda acı tecrübeleri olan Hollandalı futbolcu, tekrar sakatlanmamak için gerek antrenman, gerekse de maçlarda çok dikkatli davranıyor. En küçük ağrıda çalışmayı bırakıyor. Genelde özel programlarla kendini hazır tutmaya alışıyor. O kadar her şeye dikkat ediyor ki yedek soyunduğu maçlarda diğer futbolcular gibi tartan pistte değil de zemin üzerinde ısınarak olası adale sakatlığının önüne geçiyor.

Yayınlanma Tarihi:10:34,