SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göztepe’den zeytin dalı

Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, stat konusunda tartışma yaşadıkları Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan'ın kendilerini yanlış anladığını iddia etti.

Güncellenme: 14:35, 23/01/2016
Göztepe’den zeytin dalı

Göztepe, tamamlandığında ortak kullanmayı planladıkları Doğanlar Stadı’nın zemin maliyeti konusunda Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın sitem içeren sözlerinden üzüntü duyulduğunu, sorunun yüz yüze görüşme ile giderilebileceğini açıkladı.

Özkan, kısa süre önce yaptığı açıklamada, “Stadı ortaklaşa kullanacağımız Göztepeli yöneticiler sözünü tutmadı. Sahanın çakıl maliyetinin yarısını karşılamadılar. Hepsine kırgınım” dedi. Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, bu sözler üzerine Özkan’ın yanlış anlaşılmadan kaynaklanan kırgınlığını medya aracılığı ile öğrendikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Başkan Vekili Papatya, “Özkan attığımız mesajlara ve yemek davetlerimize dönüş yapmış olsa, şu anda gündemde olan yanlış anlaşılmayı yüz yüze konuşup çözmüş olacaktık” dedi. Seyit Mehmet Özkan’ın Türk futboluna önemli hizmetleri olan değerli başkan olduğunu dile getiren Talat Papatya, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bu tür yanlış anlaşılmadan kaynaklanan problemler iki kulüp arasındaki ilişkilere asla zarar veremez. Göztepe, spora hizmet eden tüm kişi ve kurumlara saygı ve sevgiyi düstur edinmiştir. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla tarafından Türk sporuna kazandırılan Doğanlar Stadyumu için Göztepe Spor Kulübü olarak en başından beri sürdürdüğümüz desteği tüm gücümüzle devam ettireceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.”