SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Burak Yılmaz’ı doğruladı

Slaven Bilic'in çalıştırdığı West Ham United'ın Burak Yılmaz için transfer girişiminde bulunduğu Galatasaray cephesi tarafından da doğrulandı.

Güncellenme: 15:57, 23/01/2016
Galatasaray Burak Yılmaz’ı doğruladı

Galatasaray’ın Medicana Sivasspor ile sahasında oynadığı karşılaşmada taraftar ile gerginlik yaşayan Burak Yılmaz, İngiltere yolcusu… Beşiktaş’ın eski çalıştırıcısı Slaven Bilic’in menajer olarak görev yaptığı West Ham United’ın, golcü futbolcuyu yakın markaja aldığı şeklindeki söylentiler, sarı-kırmızılı takım tarafından da doğrulandı.

West Ham United’ın ilgisi ile ilgili sporx’e açıklama yapan Galatasaray Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin, takıma yeni isimler katılacağı gibi takımdan ayrılanların da olacağını söyledi. West Ham United’ın Burak Yılmaz’a olan ilgisi hakkında da konulan Sezgin “Kendisine talep var. Görüşmelerde yetkili arkadaşlar devrede… Olur olmaz bilmiyorum ama West Ham’ın bir ilgisi olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Transfer çalışmalarına da değinen Sezgin “Transfer yapmamızı engelleyecek bir durum yok. 1-2 arkadaşımız ile yollarımızı ayıracağız. Bu satışlardan gelecek maddi imkanı kullanarak yeni transferler yapmak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Yaz başından bu yana adı West Ham United ile anılan Burak Yılmaz için İngiliz ekibinin 7 milyon Euro’yu gözden çıkardığı belirtiliyor.