SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan da maç öncesine baktıkları zaman geçen hafta ertelenen bir maç olduğunu, Mersin'in ise puan tablosunda bulunduğu yerin sıkıntılı olduğunu söyledi.

Bugün çok zorlu bir rakip beklediğini ve beklediği gibi de sahada zorlu bir rakip bulduklarını anlatan Arslan, şunları söyledi:

“Çok yürekten oynadılar. Galibiyet alabilmek için özellikle Mersin futbol takımını tebrik ediyorum. Biz biraz daha organizasyonumuzdan eksiktik. Biraz daha yanlışları bol yaptık. Futbolcu arkadaşlarımın birbirleriyle olan davranış modellerinden rahatsızım. Biz hep büyük aile olmanın yollarında ilerliyoruz diyoruz. Bugün ben onda da bir geriye gidiş gördüm. Tabii ki kafalar karışık. Transferler, mukavelelerin yenilenme olayları bizi etkiledi. Maça baktığımızda belki rekor da kırabilirdik.”

“İlk saniyelerde gol olabilirdi çok net ama ondan sonra Mersin takımı daha doğru oynadı. Daha istekli oynadı. Ben 1 puana sevinçliyim. Puanımızı 30 yaptık. En azından üçlü rakamlara ulaştık. Devre arasında oyunculara söyledim. En az 5 kişiyi değiştirmem lazım, ama 5 kişi değiştiremiyorum. Siz kendinizi değiştirin biraz maçın gidişatında. Giren 3 oyuncudan da verim alamadığımı düşünüyorum. Oyuncular çok ekstra katkı vermeyince başladığı gibi bitti maç.” ifadelerini kullandı.