SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta Aras Özbiliz çıkmazı

Beşiktaş'ın Spartak Moskova takımından kadrosuna kattığı Aras Özbiliz'in geleceği ile ilgili henüz net bir karar vermediği öğrenildi.

Güncellenme: 10:50, 23/01/2016
Beşiktaş’ta Aras Özbiliz çıkmazı

Beşiktaş’ta yeni transfer Aras Özbiliz ile ilgili yönetimde tam anlamıyla ikilem yaşanıyor. Milliyet Gazetesi’nden Serdar Sarıdağ’ın haberine göre; siyah-beyazlı yönetim yeni oyuncusunu sezon sonuna kadar Rayo Vallecano'ya kiralamayı planlarken, Aras için, Türkiye'den de bazı taleplerin olduğu öğrenildi.

Yönetimdeki bazı isimlerin “Madem seneye Beşiktaş forması giyecek o zaman Türkiye'de oynasın. Böylece ligimize de alışmış olur” görüşünü savundukları ifade edildi. Bu görüşün aksini savunan yöneticilerin ise “La Liga, tüm dünyanın takip ettiği bir lig. Oyuncumuzun orada oynaması ve büyük kulüplerinin radarında olması bizim için daha önemli. Aras üst düzey bir futbolcu. Türkiye'ye döndüğü zaman rahatlıkla ligimizde oynayabilir” diye konuştukları belirtildi.

Bu konuda ikiye bölünen Beşiktaş Yönetimi, Aras Özbiliz'i, kendi seçeceği takıma kiralık gönderecek. Bu konuda futbolcusunun tercihine saygı duyacak olan siyah-beyazlı kulüp, Aras'ın sağlık kontrollerini ise büyük bir titizlikle yaptırdı. Kulüp doktorlarının uzun incelemelerden sonra Beşiktaş Yönetimi'ne bu oyuncunun transfer edilebileceği yönünde rapor verdiği ortaya çıktı.