SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Kayserispor’un zor bir rakip olduğunu belirterek 1-0’lık galibiyetten dolayı memnun olduğunu söyledi. Hakemin verdiği kararların tartışmalı olduğunu ifade eden Kocaman, şunları söyledi:

“Özellikle bizim açımızdan bakıldığı zaman aleyhimize kararlar fazlaydı. Ancak bu kabul edilebilir. Ama hakemler için en net durumlardan bir tanesi başına geldi ve çok net gözüken bir penaltıydı. Maçın gidişatını son derece etkileyen bir durumdu. Çok net bir penaltıydı. O andan itibaren kontrolünü kaybetti. O dakikadan sonra Kayserispor’un çok net bir frikiğini vermemeye başladı ve dağılmaya başladı. Bu tip pozisyonlar aslında hakemler için büyük bir şans.”

“MUTLUYUM”

İlk yarı çok top kaybı yaşadıklarını anlatan Aykut Kocaman, maçı şu ifadelerle değerlendirdi:

“İlk yarı oyuna pek ortak olamadık. Rakip kaleyi rahatsız edecek cılız ataklar haricinde pozisyon bulamadık. İkinci yarı ise nispeten oyunu biraz daha sertleştirdik. Biraz daha ön tarafta baskı uygulamaya çalıştık. Ancak yine çok güçlü bir baskı haline gelmedi. Kayserispor da hiç geri adım atmadı. Çok net 2-3 gol pozisyonu bulmamıza rağmen, aynı şekilde bize karşılık verdiler. Maç ortada geçiyordu. Bu şekilde bitmeye adaydı. Son anlardaki penaltı golü önümüzdeki haftalara tekrar arka arkaya galibiyetlere gidebilme açısından takıma çok büyük moral ve özgüven sağladı. O nedenle böylesine güçlü bir takımı yendiğimiz için son derece mutluyum.”

Yayınlanma Tarihi:16:51,