SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wesley Sneijder krizi büyüyor

Galatasaray'ın yıldızı Wesley Sneijder'in menajeri Guido Albers'in yaptığı açıklamaların ikinci bölümü, sarı-kırmızılı takımda bomba etkisi yaratacak.

Güncellenme: 08:09, 22/01/2016
Wesley Sneijder krizi büyüyor

Galatasaray, UEFA’dan gelen kara haberin şokunu üzerinden atmaya fırsat bulamadan Wesley Sneijder krizi ile karşı karşıya kaldı. Hollandalı yıldızın menajeri Guido Albers, Fanatik’ten Mehmet Demircan’a yaptığı açıklamaların ikinci bölümünde birbirinden çarpıcı ifadeler kullandı.

İlk açıklamasında “Avrupa cezası gelirse Sneijder’i götürürüm” mesajı veren Albers, bu kez de yönetimi ilgisizlik ile suçladı. Yıldız futbolcunun yönetimi beş kez aramasına rağmen, görüşme yapmadığının altını çizen Albers şunları söyledi:

“Sözleşme yenilenirken ve sonrasında Wesley'ye, ‘Bize her konuda yardımcı olur musun? Vizyon ve gelecekle ilgili bize destek verir misin?' diye sormuşlardı. Bu bakış açısı bizi çok mutlu etti ve kabul ettik. Sneijder süreci yakından takip ediyor. Wesley son dönemde tam 5 kez yöneticileri aradı, ancak kimse oralı bile olmadı.”

Wesley Sneijder'in kontratında, Avrupa'dan bir kulübün devre arasında 20, sezon sonunda ise 7.5 milyon Euro getirmesi halinde serbest kalma maddesi bulunuyor.