SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terör olayları transferleri engelliyor

Eskişehirspor Basın Sözcüsü Mehmet Arı, "İstanbul'da yaşanan terör saldırısından sonra yabancı futbolcuların bakış açısı değişti. Buraya gelmekte tereddüt ediyorlar" dedi.

Güncellenme: 18:05, 22/01/2016
Terör olayları transferleri engelliyor

Atatürk Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında bu hafta deplasmanda Sivasspor ile karşılaşacaklarını hatırlatan Mehmet Arı, bu maçın kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Ara transfer döneminde şu ana kadar 7 futbolcu ila anlaştıklarını açıklayan Mehmet Arı, şöyle konuştu:

“Takımımızdan da 11 oyuncu ayrıldı. Son günlerde santrfor transferleri içerisinde adı geçen Balde ile ilgili şunu söyleyebilirim; futbolcu ile hiçbir sıkıntımız yok. Ama maalesef kulübüyle ilgili bir sıkıntımız var. Kulübü 6 ay sonra boşa çıkacak oyuncusu için 2.5 milyon Euro bonservis bedeli istiyor. Futbolcu gelmek istiyor. Bunun dışında 2 futbolcu daha almak istiyoruz. Birisi santrfor diğeri de defans bölgesinde. Maalesef yabancılarda şöyle bir sorun çıkıyor; İstanbul’da yaşanan terör saldırısından sonra yabancı futbolcuların bakış açısı değişti. Buraya gelmekte tereddüt ediyorlar. Farklı sorular soruluyor. Biz Eskişehir’i anlatıyoruz ama genele baktıkları zaman farklı görüyorlar.”