SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Turnuvanın maç biletleri satışa çıktığı andan itibaren yoğun ilgi gördü. Maç biletlerinin yanı sıra maçları da içeren turistik tur paketlerine ilgi büyük. Maç biletleri için başvuruların başladığı bu dönemde taraftarlar yavaş yavaş yaz için planlarını yapmaya başladı. Uçuşlara olan yüksek talep ve otellerdeki doluluk taraftarların paket turlara yönelmesine neden oldu.

Turizm acenteleri şu anda hem bireysel hem de kurumsal olarak çok fazla talebin  olduğunu ancak Şubat ayından itibaren bilet kuralarının da sonuçlanmasıyla bu taleplerin hızlı bir şekilde satışa döneceğine inandıklarını belirtiyorlar.

Spor ve eğlence turizmi konusunda uzmanlaşan ve Fransa'da yapılacak Euro 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için maç bileti dahil turlarını satışa çıkaran Highfive Travel'ın Genel Müdürü Özgün Özdede ise taraftarların Euro 2016'ya olan ilgisini şöyle değerlendirdi; “Türkiye'nin her yerinden Euro 2016'ya büyük bir ilgi var. Milli takımımızın grubunu çok iyi bir şekilde bitirip şampiyonaya direk katılması ve de turnuvanın Fransa gibi son derece ilgi gören tarihi ve turistik bir destinasyonda yapılması ilgiyi iyice artırmış durumda. Özellikle Paris'teki Hırvatistan maçı ve Nice'deki İspanya maçı destinasyonların da ön plana çıkmasıyla en çok talebi aldığımız maçlar. Paris'in zaten adı yetiyor. Nice için ise; Fransa'nın en önemli tatil bölgesi olan Cote'd Azur'da bir sahil şehri olması ilginin bu maça da kaymasını sağlıyor. Şu anda bu heyecanı yaşamak isteyen taraftarlar kuralar çekildikten sonra planlarını yapmaya ve turlarımızı almaya başladılar. Eminim ki özellikle ilk iki maçta stadların çoğu Türk seyircilerle dolu olacaktır.'