SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mali kritilerlere uymadığı gerekçesiyle Futbol Federasyonu tarafından 3 puanı silinen ve düşme potasına iyice yerleşen Bucaspor, bu duruma aldırmadı.

Bir maçı eksik 13 puanla 17’nci sırada olan sarı lacivertlilerin teknik direktörü Suat Kaya, tüm olumsuzluklarla baş edecek güçte olduklarını söyledi. Küme düşme gibi bir korkuyu yaşamadıklarını dile getiren Kaya, “Şu an 15’inci sıradaki Kartalspor ile aramızda 7 puan fark olabilir. Federasyon’un verdiği karar hepimizi ekstra motive edecek. Onlar puanımızı silsin, biz yerine koyarız” dedi.

Pazar günü deplasmanda oynayacakları Tuzlaspor maçıyla lige ağırlıklarını koyacaklarını belirten Suat Kaya, “Rakibimiz Ziraat Türkiye Kupası maçında Fenerbahçe’ye kök söktürdü. Ancak oldukça da yoruldular. Avantajı iyi kullanacağız” diye konuştu.

Başkan Çetin Kayışlı ise geçmiş yönetimlerin hataları yüzünden 3 puanlarının silindiğini belirterek, “Biz mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Külübü borçlandırmadan borç ödüyoruz. Şu an FIFA’daki dosyaları kapatmaya uğraşıyoruz” ifadelerini kullandı.