SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Finansal Fair-Play kıskacındaki Galatasaray, merakla beklenen forvet transferi için rotasını Danimarka’ya çevirdi. Gündemdeki isim Süperlig ikincisi Aalborg'un golcüsü Lukas Spalvis… Almanya'da Freiburg altyapısından keşfedilip Aalborg'da profesyonel olan Litvanyalı futbolcu 2012'den bu yana Danimarka'da forma giyiyor.

SCOUT’LAR TAM NOT VERDİ

Martin Benitez transferinin maliyetinin sürekli artması ile geri adım atan Galatasaray, scout raporları doğrultusunda Spalvis'i yakın markaja aldı. Oyuncunun artıları ve eksileri teknik direktör Mustafa Denizli ile paylaşıldı ve transfere onay çıktı. 21 yaşındaki yetenek için sol ayağına hakim, hava toplarında etkili, boyuna göre çok çevik yorumu yapıldı.

1-2 MİLYONA BU İŞ BİTER

Bu sezon 18 maçta 15 gol atarak dikkatleri üzerinde toplayan Lukas Spalvis için Sporting Lizbon'un da devrede olduğu bildiriliyor. Ancak Portekiz ekibinin geniş kadrosunda oynama şansı fazla bulunmayan oyuncunun Galatasaray’ı tercih edeceği fikri ağırlıkta. Danimarka ekibi Aalborg ile başlayacak pazarlıklarda işin 1-2 milyon Euro'ya bitmesi bekleniyor.