SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira takımını acımasızca eleştirdi!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Tuzlaspor karşısında ortaya koydukları performanstan mutlu olmadığını belirtti. Pereira, bu akşam iki takım arasında fark göremediğini de dile getirdi.

Güncellenme: 23:48, 21/01/2016
Vitor Pereira takımını acımasızca eleştirdi!

Türkiye Kupası H Grubu 5. haftasında Tuzlaspor’u 1 – 0 yenen Fenerbahçe’de Teknik Direktör Vitor Pereira, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, “Bugünkü karşılaşmaya kadar bu kupada gösterdiğimiz performanstan hep mutluluk duyuyorduk. Hep kazanarak geldik ama bu akşamki oyundan mutlu olduğumu maalesef söyleyemeyeceğim.” diyerek, şöyle devam etti:

Buraya gelip bir kupa maçı oynadık. ‘Rakibimiz bizden daha motiveydi, eksik oyuncularımız vardı. İki forvetimiz de sakattı, elimizde hiç forvetimiz yoktu’ gibi bahanelere sığınabilirdim ama ben böyle bir insan değilim. Bunlara sığınmak istemiyorum. Bu akşam açıkçası takımımdan çok daha fazlasını beklerdim. Hem bireysel anlamda hem de kolektif anlamda çok daha fazlasını vermeli çok daha iyi oynamalıydık bu akşam.

“BU AKŞAM EN İYİ OYUNCUMUZ FABİANO’YDU”

Pereira, bu akşam en iyi oyuncularının kaleci Fabiano olduğunu söyledi. Bu cümlesinin bu akşamki oyuna dair her şeyi açıkladığını dile getiren Pereira, sözlerini şöyle tamamladı:

Bu kadar çok pozisyon vermemeliydik. Bizim işimizin, çalışmamızın karşılığı bu olmamalıydı. Bugün açıkçası Tuzlaspor ile Fenerbahçe arasında bir fark göremedim sahada. Böyle bir oyun bir daha olmamalı. Birkaç gün sonra bizi ligde bekleyen çok önemli bir karşılaşma var. Eğer böyle oynarsak üç puanı çok büyük riske atmış oluruz. Hem bireysel hem de kolektif olarak bu akşamdan düzeltmemiz gereken çok fazla nokta var. Takım ve oyuncular daha fazlasını vermeli. Ben bu akşam bu takımın teknik direktörü olarak bu oyundan hiç memnun değilim. Taraftar olsam da hiç mutlu olmazdım takımımın gösterdiği performanstan. Üç puan tek tesellimiz. Liderliğimizi garantiledik ama zayıf bir oyun oynadığımı itiraf etmeliyim.

Yayınlanma Tarihi:23:36,