SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın savunmasına Aylan bebek de girdi

Galatasaray, Finansal Fair Play bariyerini aşmak için, UEFA'nın deprem, savaş gibi konularda tanıdığı esneklikten faydalanmak istedi. Sarı-kırmızılılar savunmasında ölümü yürekleri dağlayan Suriyeli göçmen Aylan bebeğe yer verdi.

Güncellenme: 10:48, 21/01/2016
Galatasaray’ın savunmasına Aylan bebek de girdi

Galatasaray'ın UEFA karşısındaki en büyük savunması ise öngörülemeyen olaylar oldu.

Sarı-kırmızılılar, Suriye'deki iç savaş ile bölgedeki terörizmin döviz kurlarını aşırı etkilediğine dikkat çekildi. Finansal Fair Play Talimatı'nda da yer alan deprem, savaş gibi olaylar konusundaki esnekliğin kendilerine de sağlanmasını isteyen Galatasaray, ekonomik aktivitelerin küçülmesi, kurdaki dalgalanmalar ve dövizdeki aşırı yükselmenin de kulübün gelirlerini azalttığı vurgulandı.

Yeni yönetim ve yeni yapılanmayla negatif atmosferin ortadan kaldırılabileceğine işaret eden Galatasaraylılar, 31 Mayıs 2018'e kadar başa baş bütçede 30 milyon euroluk hedefe ulaşabileceklerini belirtti.

Euro ve dolar bazındaki kur artışının gösterildiği grafikte, Ege Denizi'ni kaçak olarak geçmeye çalışan Kurdi ailesinin minik bebeği “Aylan Kurdi”nin akıllara kazınan fotoğrafı da gösterildi. Ayrıca Suruç, Ankara ve Diyarbakır'daki bombalar da rapora konu olurken, NATO'dan gereken yardımın alınamadığına da dikkat çekildi.

Milliyet

aylan-3266433

Yayınlanma Tarihi:10:01,